Naga MarketsPKP Cargo pokonało linię trendu. Najbliższy cel przy 16 złKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje drożały o 0,10zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 13,94 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 13,60 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 55%.

Najbliższy cel przy 16 zł

Notowania kolejowej spółki mają za sobą niemal 60% odbicie od początku listopada. Jest to efekt poprawy sentymentu na rynkach akcyjnych. Od strony technicznej, notowania wyglądają coraz lepiej. Oczywiście zwyżka nie będzie trwała bez końca i pojawią się korekty, jednak układ może sugerować, że w dłuższym horyzoncie czasowym, najbliższym celem dla popytu mogą być okolice 16 zł czyli szczyt z lipca bieżącego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania PKP Cargo 11.12.2020

Nadal słabo w przewozach

Grupa PKP Cargo przewiozła na krajowym rynku łącznie 8 mln ton towarów w październiku 2020 r. (-10,2% r/r), a praca przewozowa grupy wyniosła 2,1 mld tkm (-8,2% r/r), podała spółka. “Grupa PKP Cargo w październiku 2020 roku przewiozła na krajowym rynku łącznie 8 mln ton towarów (-10,2% r/r), a praca przewozowa grupy wyniosła 2,1 mld tkm (-8,2% r/r). Co istotne tendencja spadkowa rok do roku nie objęła segmentu strategicznego w strategii grupy PKP Cargo.

Mowa o przewozach intermodalnych, które nie tylko w październiku wzrosły r/r aż o 10,6%, ale także stanowią już prawie 20% udziału w pracy przewozowej grupy” – czytamy w komunikacie. “Nasza spółka, podobnie jak inni przewoźnicy masowi, odczuwa i jeszcze długo będzie odczuwać skutki spadku zapotrzebowania na węgiel. Mix energetyczny w naszym kraju zmierza ku dalszemu ograniczaniu produkcji energii z węgla kamiennego, a zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii.

Ten proces przebiega nawet znacznie szybciej niż wynikało to z prognoz rynkowych jeszcze kilka lat temu. Dlatego tym intensywniej musimy zabiegać o zwiększanie przewozów innych ładunków, głównie intermodalnych. Cieszy to, że na tym polu mamy coraz większe sukcesy, gdyż nasza oferta jest coraz lepsza dla klientów” – dodał prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here