Naga Markets

Lokomotywa PKP Cargo na tle łąki i niebieskiego niebaZarząd PKP Cargo powołał Piotra Wąsatego na członka zarządu ds. handlowych PKP Cargo, poinformowała spółka. Wąsaty swoje obowiązki obejmie 1 września br.

Zmiany w zarządzie PKP Cargo

“Zarząd spółki PKP Cargo S.A. informuje, że uchwałą rady nadzorczej spółki, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, w dniu 24 sierpnia 2020 r. powołany został w skład zarządu PKP CARGO z dniem 1 września 2020 r. pan Piotr Wąsaty. Rada nadzorcza spółki powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. handlowych” – podała spółka w komunikacie.Piotr Wąsaty to menedżer z blisko 20-letnim doświadczeniem.  Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz absolwentem studiów MBA w zakresie finansów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada międzynarodowy certyfikat audytorski CFE przyznawany przez Association of Certified Fraud Examiners, a także certyfikat audytora wewnętrznego.

W latach 2002-2003 był specjalistą ds. analiz ekonomicznych w TAURON Polska Energia. Od 2004 roku związany z firmą DPC sp.j., której jest wspólnikiem. Jako pełnomocnik zarządu ds. audytu w PERN S.A. w latach 2007-2008 odpowiadał za koordynację i prowadzenie badań audytorskich oraz usług doradczych i analiz strategicznych.

W latach 2009-2011 pełnił funkcję głównego specjalisty ds. rozliczeń i sprawozdawczości w spółce Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Jako zastępca dyrektora generalnego, CFO w ZAiKS w okresie 2010-2017 zarządzał pionem finansowym oraz inwestycyjnym. Od 2019 roku jest członkiem zarządu w Royalty Trade Zone S.A., gdzie odpowiada za m.in. za strategię rozwoju ikontakty branżowe

W związku z powołaniem Piotra Wąsatego na nowego członka zarządu, jego skład przedstawia się następująco:

1) Czesław Warsewicz – prezes zarządu

2) Leszek Borowiec – członek zarządu ds. finansowych

NED

3) Witold Bawor – członek zarządu ds. operacyjnych

4) Piotr Wąsaty – członek zarządu ds. handlowych

5) Zenon Kozendra – członek zarządu – przedstawiciel pracowników

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2019 r. miała 4,78 mld zł skonsolidowanych przychodów.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here