Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,67%. Akcje taniały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,82% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,55 zł. W sumie od początku ubiegłego roku kurs spółki doznał przeceny o około 55%.


Nadal marazm na akcjach PKP Cargo

Notowania spółki w ostatnim czasie poruszają się bokiem z niską dynamiką ruchu. Co ciekawe, na przełomie roku notujemy jednak lekki wzrost obrotów, co może być bardzo wstępnym sygnałem potencjalnej korekty wzrostowej. Na razie kurs testuje poziom poprzedniego dołka i przyspieszonej linii trendu z ostatnich miesięcy. Gdyby doszło do wybicia tych elementów, technika wskazywałaby na szansę rozwinięcia korekty do okolic 25,50 zł. Szersza perspektywa jest taka, że niemal cały ubiegły rok upłynął pod dyktando podaży. W drugiej połowie listopada kurs runął na południe odnotowując nowe minima. Sytuacja poprawiła się na przełomie roku, kiedy doszło do kilkunastu procentowego podbicia notowań. Na razie pozostaje czekać na wspomniane wybicie, które nieco poprawiło by układ techniczny.

pkp cargo 16.01.2020
Notowania PKP Cargo 16.01.2020

Kolejne dwie lokomotywy od Siemensa

Wczoraj spółka przekazała informacje o odebraniu ostatnich dwóch lokomotyw Vectron MS produkcji Siemens Mobility. W sumie flota spółki liczy już 20 takich lokomotyw. “Zakupy nowoczesnego taboru, w tym lokomotywy wielosystemowych, to ważna część strategii Grupy PKP Cargo. Chcemy rozwijać działalność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, a te lokomotywy są ważnym narzędziem do realizacji naszych celów” – powiedział prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie. Pojazdy, które zakupiło PKP Cargo, dysponują mocą 6,4 MW, mają prędkość maksymalną 160 km/h i są wyposażone w system ETCS. Posiadają homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron mają możliwość kursowania aż w 18 europejskich krajach – dodano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here