Naga MarketsPKP Cargo nadal w korekcie. Cena już blisko dolnej krawędzi kanału Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,96%. Akcje taniały o 0,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 13,76 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,66% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14 zł. Obicie trwające od połowy marca doprowadziło już do zwyżki sięgającej 110%.

Finax
  • Notowania PKP Cargo nadal w korekcie
  • Cena już blisko ciekawych poziomów technicznych

Blisko dolnej krawędzi kanału

Na wykresie PKP Cargo od 9 czerwca trwa ruch spadkowy, który na tle wcześniejszych wzrostów można uznać za korektę. Spadki w tym okresie nie mają dużej dynamiki, nie są także wsparte wyższymi obrotami. Patrząc na notowania, wydaje się, że niebawem może pojawić się szansa na kolejne odbicie. Cena zbliża się bowiem do czytelnego wsparcia i dobrze respektowanej dotąd dolanej krawędzi kanału wzrostowego obejmujący całość odbicia z ostatnich miesięcy. Okolice 13-13,50 zł mogą być więc szansą dla strony popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 15.07.2020
Notowania PKP Cargo 15.07.2020

Rusza kolejowa trasa Warszawa – Gdynia

Do gdyńskiego portu dotarł pierwszy pociąg operatorski PKP Cargo Connect, spółki z Grupy PKP Cargo, obsługujący trasę Warszawa – Gdynia – Warszawa. W kilkunastu kontenerach znalazły się polskie produkty eksportowane do Chin. Intermodalny skład przewiózł żywność i wyroby przemysłowe – kontenery zostaną załadowane w Gdyni na statek i popłyną do Chin. Pociąg w powrotną drogę do Warszawy zabierze kontenery, które przypłynęły z Chin do terminala w porcie w Gdyni.

W ten sposób zainaugurowane zostało kolejne połączenie operatorskie w ramach produktu Connect Operator. Będzie ono obsługiwane na początku dwa razy w tygodniu według stałego rozkładu jazdy, ale w przyszłości ta częstotliwość zostanie zwiększona z uwagi na spodziewany wzrost zainteresowania przewozami ładunków z i do polskich portów, zapowiada PKP Cargo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here