Naga MarketsPKP Cargo lokomotywaKurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas piątkowej sesji o około 3,27%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 17,60 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,68% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 17,74 zł. W sumie od początku ubiegłego roku kurs spółki doznał przeceny o około 55%.


Kurs na nowych minimach

W ostatnim czasie spółka wyraźnie traci na wartości, notując powrót do wcześniejszego trendu spadowego, a zarazem nowe historyczne minima. Spoglądając na wykres dzienny, widać że zwyżka pod koniec ubiegło roku nie zdołała nawet podejść pod poziom poprzedniego dołka. Wskazuje to na nadal istniejący bardzo negatywny sentyment do spółki i to pomimo faktu, że już mamy za sobą potężne spadki. Szersza perspektywa także jest negatywna. Niemal cały ubiegły rok upłynął pod dyktando podaży. W drugiej połowie listopada kurs runął na południe odnotowując nowe minima. Sytuacja poprawiła się na przełomie roku, kiedy doszło do kilkunastu procentowego podbicia notowań. Obecnie wszystko wróciło do normy czyli do spadków i nowych minimów. Na razie nie widać przesłanek za zakończeniem trendu.

pkp cargo 3.02.2020
Notowania PKP Cargo 3.02.2020

Czekamy na umowę z PGNiG i lepsze czasy na rynku przewozów

W ostatnich dniach spółka poinformowała, że spodziewa się, że najpóźniej do końca półrocza podpisze z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem umowę na przewóz skroplonego gazu ziemnego tzw. LNG ze Świnoujścia do Oświęcimia, a pierwsze transporty w ramach umowy planowane są na połowę roku. Prezes PKP Cargo wskazał, że pilotażowy transport LNG ma ruszyć w I kwartale tego roku, a techniczne możliwości przewozu będą testowane na jednej trasie: Świnoujście – Oświęcim. Prezes ocenił również, że w drugiej połowie tego roku może dojść do odwrócenia negatywnego trendu na rynku przewozów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here