Naga MarketsPKP Cargo na ważnym wsparciu. Będzie próba odbicia? Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,74%. Akcje taniały o 0,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 14,60 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,90 zł. Obicie trwające od połowy marca doprowadziło już do zwyżki sięgającej 110%.

Na lokalnym wsparciu

Notowania spółki zaliczyły solidne odbicie w końcówce maja oraz na początku czerwca. Pretekstem do korekty, także na szerokim rynku stały się nowe ogniska zachorowań na koronawirusa, szczególnie w Chinach. Obecnie kluczowym pozostaje pytanie czy na rynki akcyjne wróci optymizm. Wydaje się, że jest to możliwe. Trzeba pamiętać, że w Chinach, inaczej niż np. w Europie, można narzucić znacznie ostrzejszą dyscyplinę.

Możliwe więc, że lada moment chińskie władze poinformują o sukcesie w zwalczeniu nowego ogniska. To powinno wystarczyć do powrotu dobrego sentymentu. Na razie, kurs PKP Cargo znajduje się na lokalnym wsparciu przy poprzednim wierzchołku. Jest to dobre miejsce na dokonanie odbicia, tyle że potrzebny jest do tego lepszy nastrój na szerokim rynku.

pkp cargo 16.06.2020
Notowania PKP Cargo 16.06.2020

Nowe połączenia

PKP Cargo Connect – spółka zależna PKP Cargo – uruchomiła pociągi operatorskie w ramach produktu Connect Operator. Pierwsze stałe połączenie to trasy Gdańsk – Gliwice – Piacenza oraz Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Piacenza i Małaszewicze/Brześć – Gliwice – Gdańsk, ale stopniowo sieć pociągów operatorskich będzie rozszerzana.

Obie relacje są obsługiwane na razie trzy razy w tygodniu o stałych porach. Wybór akurat tych destynacji wynika z uwarunkowań rynkowych – Gdańsk to największy port kontenerowy nad Morzem Bałtyckim, a Małaszewicze to główne miejsce przeładunku pociągów podążających Nowym Jedwabnym Szlakiem między Chinami a Unią Europejską.

Dostęp do pociągów operatorskich mają wszyscy klienci, a zlecenia przewozu ładunków są realizowane w praktyce z dnia na dzień. W ramach usługi zapewniony jest także transport kontenerów ciężarówkami z terminala kolejowego do odbiorców ładunków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here