Naga MarketsPKP Cargo na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Kurs rośnie o niemal 13%Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas piątkowej sesji o około 12,71%. Akcje drożały o 1,84 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 16,48 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,32 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 80%.

Mocne wybicie

Notowania kolejowej spółki mocno rosły podczas sesji z ubiegłego piątku. Powodem był długo oczekiwany postęp w sprawie tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. PKP Cargo będzie mocno w ten projekt zaangażowana, co powinno oznaczać znaczy wzrost wielkości przewozów. Na wykresie mamy wybicie z korekcyjnej formacji trójkąta. Obecnie więc celem dla kupujących powinien być rejon 17,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 15.02.2021
Notowania PKP Cargo 15.02.2021

Nowy Jedwabny Szlak

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia pociągów intermodalnych na trasie Turcja – Ukraina – Polska. Celem tego przedsięwzięcia jest aktywizacja tzw. korytarza środkowego w przewozach Europa – Azja na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, podało PKP Cargo, którego spółka zależna PKP Cargo Connect prowadzi rozmowy w celu uruchomienia przewozów. “Spółka PKP Cargo Connect, należąca do Grupy PKP Cargo, prowadzi rozmowy w celu uruchomienia przewozów intermodalnych na Ukrainę z wykorzystaniem przeładunków na terenie terminala w Medyce. Spółka odpowiadać będzie za transport do Polski przez przejście graniczne w Medyce i dalej na Zachód Europy oraz w kierunku odwrotnym.

Współpraca z ukraińską spółką odpowiedzialną za negocjacje z ramienia Kolei Ukraińskich – CTS Liski (powołana do zarządzania i rozwijania przewozów kontenerowych i innych usług logistycznych oraz odpowiedzialna za zagraniczną ekspansję przewoźnika) to efekt ubiegłorocznej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie i rozmów z branżą kolejową, które zostały podjęte przez Grupę PKP Cargo” – czytamy w komunikacie. PKP Cargo Connect, posiadając sieć terminali kontenerowych, jest w stanie zrealizować pełen łańcuch logistyczny, a w tym projekcie kluczowy jest terminal w Medyce (o powierzchni 13 ha) z dużą halą magazynową oraz torami szerokimi o rozstawie szyn 1 520 mm (stosowane na Ukrainie czy w Rosji) oraz torami normalnymi o rozstawie szyn 1435 mm (stosowane w Polsce i Europie Zachodniej).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here