Naga MarketsPKP Cargo dotarło do górnej krawędzi kanału spadkowego. To już koniec zwyżki? Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,46%. Akcje drożały o 0,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 11,72 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 11,64 zł.

W kanale spadkowym

Notowania kolejowej spółki dokonały ponad 30% odbicie w ostatnim czasie i to z bardzo dużą dynamiką ruchu ceny. Był to efekt szerokiego odreagowania po tym jak okazało się, że nastąpi zmiana w fotelu amerykańskiego prezydenta czy też pojawiły się dobre wieści o szczepionce na koronawirusa. Pozytywny efekt tych wiadomości zaczyna jednak słabnąć. Na wykresie cena wyhamowała przy górnej krawędzi kanału spadkowego. Wydaje się, że po tak mocnym odbiciu przychodzi czas na powrót do spadków. Siła lub słabość podaży w najbliższym czasie pokażą czy spółka będzie mieć szanse na trwalsze odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkp cargo 13.11.2020
Notowania PKP Cargo 13.11.2020

Spadają przewozy we wrześniu

Przewozy PKP Cargo w Polsce wyniosły 7,6 mln ton we wrześniu 2020 r. (-7,8% r/r), podała spółka. Praca przewozowa grupy wyniosła wyniosła w tym czasie 1,9 mld tkm (-3,7% r/r). Kolejny miesiąc z rzędu wzrosły przewozy grupy PKP Cargo w ujęciu miesiąc do miesiąca – pod względem masy towarowej był to wzrost o 4,4%, a pracy przewozowej – o 7,4%. Warto zauważyć zwłaszcza wzrost w segmencie przewozów intermodalnych, który jest kluczowym rynkiem w strategii działania PKP Cargo.

Tu odnotowano wyższe przewozy zarówno w ujęciu miesiąc do miesiąca (+6,7%), jak i w porównaniu do września ub.r. (+15,2%), czytamy w komunikacie. “Wrzesień to kolejny miesiąc, gdy odbudowujemy straty z powodu pandemii koronawirusa, dobrym znakiem dla spółki jest zwłaszcza utrzymująca się dynamika w przewozach intermodalnych. Niepokoi nas jednak obecna sytuacja, która powoduje ponowne ograniczanie działalności gospodarczej w wielu państwach, także w Polsce.

To grozi perturbacjami w przemyśle i na kolei, ale mam nadzieję, że sytuacja nie będzie tak niekorzystna jak na wiosnę” – powiedział prezes Czesław Warsewicz, cytowany w materiale. We wrześniu grupa odnotowała także zwiększone m/m przewozy: węgla kamiennego (+3,9%), rudy i pirytów (+36,3%), metali i wyrobów (+16,5%) oraz ropy i przetworów (+29,3%), dodano. W okresie styczeń-wrzesień 2020 roku w sumie grupa PKP Cargo przewiozła na krajowym rynku 61,1 mln ton towarów (-18% r/r), a praca przewozowa wykonana w tym czasie wyniosła 15,5 mld tkm (-17,7% r/r).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here