Naga MarketsPKP Cargo blisko poprzedniego szczytu. Zbliża się próba wybicia na nowe maksima Kurs akcji spółki PKP Cargo, największego w Polsce przewoźnika kolejowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,47%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 21,65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21,50 zł. Od początku listopada kurs spółki wzrósł już o niemal 150%.

Przygotowania do wybicia

Notowania kolejowej spółki cały czas utrzymują bardzo wysoką formę, nawet pomimo wydania mniej korzystnych rekomendacji. Po marcowej korekcie, popyt dość szybko się odbudował i kurs cały czas odrabia straty. Obecnie już niewiele brakuje do próby wybicia ponad dotychczasowe maksimum trendu. Reakcja podaży od kilku dni, tuż pod poprzednim szczytem, jest bardzo słaba. To może rodzić nadzieję, że zbliża się sesja, na której szczyt z 3 marca zostanie zaatakowany.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkp cargo 9.06.2021
Notowania PKP Cargo 9.06.2021

Wyraźna poprawa w kwietniu

PKP Cargo przetransportowało w Polsce 7,8 mln ton towarów w kwietniu 2021 r. (+28,9% r/r). W tym czasie odnotowało też wzrost zrealizowanej pracy przewozowej o 31,1% r/r do poziomu 2 mld tkm, podała spółka. “W porównaniu r/r wzrosły przewozy grupy realizowane w segmentach: węgiel kamienny (+30,6%), kamień, żwir i wapno (+28,6%), koks i węgiel brunatny (+133,6%), metale i wyroby (+41,3%) oraz w segmencie artykułów chemicznych (+38,3%). O 12,4% wzrosły także r/r przewozy intermodalne” – czytamy w komunikacie.

W ujęciu miesiąc do miesiąca przewozy Grupy PKP Cargo w kwietniu zmniejszyły się o 4%. Jednocześnie w przypadku pracy przewozowej dynamika zmian przewozów względem poprzedniego miesiąca dla grupy odnotowała spadek o 0,3% m/m.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gpw | złoty polski kurs | cdr akcje | kruk notowania | bitcoin informacje | analiza bitcoin | pge akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here