Naga MarketsPKO TFI: Wartość aktywów przekroczyła 40 mld zł na koniec sierpnia br.Warszawa, 02.09.2021 (ISBnews) – Wartość aktywów zarządzanych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) przekroczyła 40 mld zł w sierpniu, podał PKO Bank Polski. Sprzedaż netto w pierwszych siedmiu miesiącach br. wyniosła ponad 5 mld zł.

„Konsekwentnie promujemy długoterminowe, systematyczne inwestowanie z wykorzystaniem zróżnicowanych funduszy i dywersyfikacją inwestycji. Imponujący wzrost aktywów w naszych programach pokazuje, że ta strategia przynosi świetne rezultaty. Dzięki takim rozwiązaniom, jak Inwestomat i Akcjomat, czy programom PPK oraz PPE, zarządzanym przez PKO TFI, inwestowanie w fundusze ma szansę trwale zmienić nawyki oszczędnościowe Polaków” – powiedział wiceprezes kierujący pracami zarządu PKO BP Jan Emeryk Rościszewski, cytowany w komunikacie.Aktywa zgromadzone przez PKO TFI wyniosły 40 mld zł na koniec sierpnia. W samym PPK wartość zgromadzonych środków wynosi ponad 2 mld zł, a w IKZE i IKE łącznie ponad 2,9 mld zł (dane na 26.08.2021 r.).

Jak podkreślono, w ciągu ostatnich 10 lat (od końca lipca 2011 r. do końca lipca 2021 r.) udział PKO TFI w rynku detalicznych funduszy w Polsce wzrósł z 10% do prawie 20%. Natomiast liczba klientów indywidualnych PKO TFI w tym samym okresie wzrosła o 260% – z 450 tys. do ponad 1,6 mln.

PKO TFI istnieje od 1997 roku. Należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad 1,6 mln inwestorów indywidualnych i korporacyjnych i zarządza aktywami o wartości ponad 40 mld zł.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here