Naga Marketspko_bpKlienci PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) kupili w lipcu jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 mld zł netto, podało Towarzystwo.

PKO TFI: ponad 1 mld zł netto sprzedaży w lipcu br.

“Po krótkim okresie mniejszego zainteresowania inwestycjami, co było oczywistą konsekwencją pandemii, lokowanie w funduszach PKO TFI znów cieszy się dużą popularnością. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż w lipcu – ponad 1 mld zł netto. Równolegle rosną aktywa programów inwestycyjnych opartych o systematyczne wpłaty inwestowania w naszym portfelu. I tak np. środki naszych klientów w samych tylko PPK to już ponad 580 mln zł” – powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czasie lipcowego popytowego boomu największą popularnością cieszyły się jednostki funduszu PKO Obligacji Długoterminowych – sprzedaż za ponad 620 mln zł netto. Spośród funduszy akcji największe zainteresowanie inwestorów wzbudziły PKO Technologii i Innowacji Globalny (28 mln zł netto) oraz PKO Akcji Rynku Złota (20 mln zł netto).

Klienci PKO TFI przy zakupach funduszy najchętniej korzystają z placówek PKO BP. Na drugim miejscu w korzystaniu z oferty PKO TFI figuruje serwis internetowy iPKO.

Jak wskazano w komunikacie, PKO TFI nadal dominuje na rynku PPK – zarówno pod względem zarządzanych aktywów, jak i wartości miesięcznych napływów (wpłat) – tak w lipcu, jak i we wszystkich dotychczasowych miesiącach tego roku. W ubiegłym miesiącu do samych funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK prowadzonych przez PKO TFI wpłynęło blisko 63 mln zł.

PKO TFI zarządzało 41% aktywów w programach obsługiwanych przez TFI i 35% całości aktywów rynku PPK na koniec lipca br.

PKO TFI istnieje od 1997 roku. Należy do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad 1 mln inwestorów indywidualnych i korporacyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here