Naga MarketsPKOJedną z najjaśniejszych gwiazd warszawskiego parkietu na początku 2017 roku jest niewątpliwie PKO BP. Notowania Banku ruszyły w tym tygodniu śmielej w górę, wybijając tym samym długoterminową sekwencję spadkową i meldując się powyżej poziomu 30 PLN. Niemniej jednak przed bykami czeka już kolejny ważny test.


Notowania PKO BP od 2014 roku poruszały się systematycznie w obrębie kanału spadkowego – jego walory potaniały w tym okresie o ponad 14 PLN. Momentem przełomowym było wytworzenie się formacji podwójnego dna – strona podażowa dwukrotnie atakowała poziom 21,90 PLN, jednakże za każdym razem bezskutecznie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz z wybiciem strefy wypadającej pomiędzy poziomem 27,80-28,30 PLN wzmogło się momentum popytu i wzrosły szanse na realizację potencjalnego zasięgu formacji, który wypada przy poziomie 33,60 PLN. Wcześniej jednak byki musiałyby uporać się ze strefą opory przy 31,70 PLN – poziom ten był naprzemiennie respektowany w 2015 roku, więc i tym razem powinien być on silnie broniony. W przypadku przejęcia inicjatywy przez stronę podażową celem dla spadków powinien być re-test uprzednio wybitego górnego ograniczenia kanału.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

jbnwf0fft2mk_nbzabsw_1483609791491

Jeszcze przed końcem 2016 roku poznaliśmy wstępne dane CPI za grudzień, które wskazały, że do polskiej gospodarki po ponad dwuletniej przerwie zawitała inflacja. Nasilająca się presja już zaowocowała wzrostem oczekiwań na podwyżki stóp przez RPP, co mogło w ostatnich dniach pomagać wycenom banków notowanych na GPW. Ponadto PKO BP w minionym miesiącu ogłosił zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które mają pomóc w poprawie jego zyskowności.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here