Naga Markets

PKO BP ze słabą próbą obrony tegorocznych minimów Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,73%. Akcje drożały o 0,39 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 22,95 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,20% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22,93 zł.

Walka na wsparciu

Notowania największego polskiego banku nadal wyglądają fatalnie. Brakuje odbicia, mimo bliskości tegorocznych minimów. Patrząc na wykres, widać że trwa walka o to aby utrzymać kurs w rejonie rocznych dołków. Brak silnej reakcji popytu w połączeniu z słabym sentymentem na szerokim rynku sugeruje spore ryzyko po stronie kupujących.

pko bp 18.10.2022
Notowania PKO BP 18.10.2022

Organizacja emisji dla miast

PKO Bank Polski zawarł dwie umowy dotyczące zorganizowania emisji obligacji: z Lublinem na kwotę 200 mln zł i z Łodzią na kwotę 189 mln zł, podał bank. Obligacje zostaną wyemitowane dla każdego z miast w dwóch seriach. W umowie bank zobowiązuje się do nabycia wszystkich obligacji i obsługi płatności odsetkowych oraz wykupu obligacji.

Funkcję agenta emisji dla obydwu emisji będzie pełniło Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, które zweryfikuje dokumentację emisyjną i zarejestruje emisje w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, podano w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 18.10.2022 [WIDEO]
Następny artykułDAX Futures wybijają ponad trzytygodniowe maksima. Czy to już przesilenie?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here