Naga Markets

PKO BP zawarł umowy zbycia 14,16 mln akcji PKN Orlen po 50,5 zł za akcjęWarszawa, 19.10.2022 (ISBnews) – PKO Bank Polski zawarł umowy zbycia łącznie 14 161 080 szt. akcji spółki PKN Orlen nabytych od Skarbu Państwa 29 września 2022 r., podał bank. Cena zbycia akcji wyniosła 50,5 zł za akcję.

“Sprzedaż nastąpiła w formule przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB)” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie bank zwraca uwagę, że na ekonomiczny wynik transakcji wpływ mają postanowienia transakcji swapu przychodu całkowitego.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułOtmuchów prowadzi rozmowy z globalnym producentem słodyczy z rynków dalekowschodnich
Następny artykułDAX z linią bessy na radarze
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here