Naga MarketsPKO BP zatrzymany przy oporze. Mocny początek czerwca przy wysokich obrotachKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,98%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,95 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,24 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

  • PKP BP nie wypłaci tym razem dywidendy
  • Decyzja RPP obniży znacząco wynik finansowy
  • Na wykresie zauważalny jednak optymizm

Kurs zatrzymany na oporze

Po kilku bardzo udanych sesjach, we wtorek kurs spółki nieznacznie spadał. Cena zatrzymała się w strefie oporu wyznaczonej na podstawie ostatnich szczytów z końca maja oraz z początków kwietnia. Jest to kluczowy opór na drodze do zainicjowania większego odbicia.

Trzeba przyznać, że pod tym względem sektor bankowy jest daleko w tyle, jednak spowodowane było to podwójnym cięciem stóp procentowych, co przekłada się na spadek wyników spółek bankowych. Mimo wszystko, reakcja na decyzję RPP nie była znacząca, co może oznaczać, że sporo złego jest już w cenach, a to otwiera możliwości dalszych wzrostów w przyszłości.

pko bp 10.06.2020
Notowania PKO BP 10.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nie będzie dywidendy za 2019 rok

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydują w trakcie walnego zgromadzenia spółki, zwołanego na 26 sierpnia o niewypłaceniu dywidendy z zysku 2019 r. oraz pokryciu straty z lat ubiegłych z kapitału rezerwowego. Bank podał, że uzasadnieniem dla nie dzielenia części zysku jest możliwość jego potencjalnego wykorzystania dla celów realizowania wypłat dywidendy w następnych latach.

Nie dzielenie części zysku nie ma wpływu na wysokość współczynników kapitałowych banku. W maju 2019 r. akcjonariusze PKO BP zdecydowali o przeznaczeniu 1,66 mld zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 1,33 zł na akcję.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here