Naga MarketsPKO BP z ponad 0,5 mld zł zysku w I kw. Kurs odrabia straty Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,22%. Akcje drożały o 0,49 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 22,78 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22,55 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

  • Kurs PKO BP rośnie o ponad 2%
  • Spółka z 0,5 mld zł zysku za I kwartał
  • Na wykresie, ograniczona podaż po decyzji RPP

Decyzja RPP nie zmieniła kierunku?

Notowania spółki szykowały się już do wybicia strefy oporu w rejonie 24 zł. Niestety, nagle nadeszła decyzja RPP o ścięciu stóp procentowych do najniższych poziomów w historii. To powoduje, że zyski banków jeszcze bardziej spadną. Oczywiście na wykresie pojawiła się natychmiastowa reakcja podażowa, która jednak nie ma silnej kontynuacji. Wydaje się więc, że rynki specjalnie się tym nie przejęły, a też wiele może być już w cenach, gdyż pamiętajmy, że sektor bankowy już wcześniej dokonał olbrzymiej przeceny. Na wykresie widać chęć powrotu pod wspominany opór.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko bp 4.06.2020
Notowania PKO BP 4.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

503 mln zł zysku netto w I kwartale

PKO Bank Polski odnotował 503 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 862 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 2 703 mln zł wobec 2 455 mln zł rok wcześniej. Marża odsetkowa netto wyniosła 3,35% wobec 3,42% rok wcześniej.

Bank podał w prezentacji, że po oczyszczeniu o efekt utworzenia częściowych zwrotów prowizji z tytułu przedterminowej spłaty kredytów detalicznych wynik odsetkowy w I kw. wyniósłby 2 771 mln zł, a kwartalna marża odsetkowa 3,44%. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 886 mln zł wobec 832 mln zł rok wcześniej. Bank podał, że od I kw. prowizje z tytułu wymiany walut przez klientów, wcześniej ujmowane w wyniku z pozycji wymiany, zostały przeklasyfikowane do wyniku prowizyjnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here