Naga MarketsPKO BP z podobną korektą jak na początku roku. Cena przy wsparciu 36,50 złKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,23%. Akcje taniały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 36,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,72% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 36,90 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o niemal 125%.

Próba odbicia na wyprzedanym rynku

Notowania największego polskiego banku spadły od końca czerwca o ponad 13%. Spadki wyhamowały przy czytelnym wsparciu jak są okolice poprzedniego szczytu w rejonie 36,50 zł. W tym miejscu cena zaczyna też naruszać linię trendu łączącą ostatnie dołki. Mimo, że szczyt wakacji nie sprzyja odbiciu, wydaje się, że pojawia się próba przynajmniej zatrzymania przeceny. Korekta trwa już tyle ile poprzednie duże spadki z początku roku, możliwe więc, ze rynek wszedł w stan okresowego wyprzedania.pko bp 28.07.2021
Notowania PKO BP 28.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zalecenie braku dywidendy z lat ubiegłych

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła PKO Bankowi Polskiemu niepodejmowanie działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wypłat dywidendy z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych, podał bank.

„Zarząd PKO Banku Polskiego S.A. informuje, że 19 lipca 2021 r. otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego, w którym KNF zaleca bankowi ograniczenie ryzyka występującego w działalności banku poprzez niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych (tj. z 2019 r. oraz lat wcześniejszych) oraz wykupów akcji własnych” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax kurs | cena akcji cdr | alior akcje notowania | lpp akcje kupno | polski zloty | kęty notowania | gpw amica |

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here