Naga MarketsPKO BP z płaską korektą po gigantycznym odbiciu w listopadzieKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,77%. Akcje drożały o 0,22zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 28,79 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy przeciętnych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,69 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o ponad 65%.

Świąteczna korekta?

Notowania spółki wzrosły od końca października o ponad 65%. Ruch ten wpisuje się w mocną poprawę nastrojów na rynkach akcyjnych po amerykańskich wyborach. Wydaje się, że okres końca roku i niższa zmienność, mogą sprzyjać korekcie po tak dużym odbiciu. Na wykresie obserwujemy schłodzenie nastrojów i na razie bardzo łagodną korektę. Najbliższe wsparcie mamy przy 26,50 zł i dopiero jego upadek może zwiększać ryzyko dalszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko bp 16.12.2020
Notowania PKO BP 16.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PKO BP w Europejskiej Inicjatywie Płatniczej

PKO Bank Polski przystąpił – jako pierwszy bank w Polsce – do Europejskiej Inicjatywy Płatniczej (European Payments Initiative – EPI), która ma stworzyć kartę płatniczą oraz cyfrowe płatności natychmiastowe, podał bank. “PKO Bank Polski przystępuje do Europejskiej Inicjatywy Płatniczej, którą utworzyło 16 wiodących europejskich banków. Dołącza tym samym do grona instytucji, których celem jest zbudowanie europejskiego systemu płatniczego z własnymi kartami dla konsumentów i firm, cyfrowym portfelem, natychmiastowymi płatnościami i przelewami na telefon. EPI podkreśla, że będzie wspierać europejskie instytucje publiczne, poprzez stworzenie europejskiego rozwiązania w dziedzinie płatności” – czytamy w komunikacie.

Do realizacji projektu EPI zawiązana została spółka EPI Interim, która ma za zadanie zrealizować wyznaczone cele, w tym stworzyć szczegółowy model biznesowy nowego, ogólnoeuropejskiego systemu płatności. Europejska Inicjatywa Płatnicza została zapoczątkowana 2 lipca 2020 roku przez 16 wiodących europejskich banków: BBVA, BNP Paribas, Groupe BPCE, CaixaBank, Commerzbank, Crédit Agricole, Crédit Mutuel, Deutsche Bank, Deutcher Sparkassen- und Giroverband, DZ Bank Group, ING, KBC Group, La Banque Postale, Banco Santander, Société Générale, UniCredit. Inicjatywa zyskała wsparcie Europejskiego Banku Centralnego, który od dawna promuje pomysł powstania autonomicznego rozwiązania w dziedzinie płatności na Starym Kontynencie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here