PKO BP - kurs akcji 7 maja 2019. Notowania PKOBPNotowania największego polskiego banku PKO BP spadały podczas poniedziałkowej sesji o około 1,17%. Akcje taniały o 0,46 zł, a obroty osiągnęły dosyć niski poziom na tle ostatnich kilku sesji. Nowy miesiąc rozpoczął się od pogłębienia kwietniowych minimów do poziomu 38,33 zł. Na zamknięciu sesji kurs osiągnął poziom 38,80 zł.

PKO BP – na wykresie marazm od wielu miesięcy

W ostatnich dniach, a także wczoraj pojawiło się kilka istotnych informacji dla spółki. Akcjonariusze banku podjęli decyzję o przeznaczeniu kwoty 1,66 mld zł z zysku za 2018 rok na dywidendę. Wypłata wyniesie więc 1,33 zł na akcję co oznacza około 3,5% stopę dywidendy. Wydaje się więc, że akcjonariusze mogą być względnie zadowoleni, gdyż jest to najwyższa dywidenda od sześciu lat. Dzień dywidendy to 31 lipca, a termin jej wypłaty ustalono na 14 sierpnia bieżącego roku.pko bp kurs akcji 7.05.2019
Akcje PKO BP na wykresie dziennym, źródło xStation 5

Wcześniej spółka informowała także o partnerstwie z firmą The Heart czyli korporacyjnym centrum innowacji. Firma ma cyklicznie wyszukiwać dla banku spółki technologiczne, w tym start-upy wspierające pracę oddziałów oraz współpracę z klientami. Zadaniem firmy będzie także analiza i selekcja najlepiej dopasowanych do oczekiwań banku podmiotów. Kolejną informacją była odwołanie ze składu Rady Nadzorczej Janusza Ostaszewskiego oraz powołanie Dariusza Górskiego, który posiada bardzo bogatą karierę w branży finansowej, który pracował m.in. dla Opera TFI, Wood & Co, Domu Maklerskim BZ WBK.

Notowania PKO BP wyglądają słabo i wskazują na trwający marazm. Kurs w dłuższym okresie powoli spada, aczkolwiek zakres wahań ceny jest dość niewielki. Mamy jednak czytelny układ coraz niższych wierzchołków, a więc wydaje się, że w najbliższym czasie ta słaba tendencja może zostać podtrzymana. Najbliższe ważne wsparcie mamy w okolicach 37 zł.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPołowa ostatnich transakcji w sieci Bitcoin Cash miała jeden adres
Następny artykułTrading i rekomendacje czołowych analityków wg Bloomberga teraz w jednej aplikacji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here