Naga MarketsPKO BP z 16% korektą. Pojawia się techniczna szansa na odbicie Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas piątkowej sesji o około 0,86%. Akcje taniały o 0,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 28,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 2% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy przeciętnych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,88 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o ponad 85%.

Czas na kolejny impuls?

Notowania spółki wzrosły od końca października o ponad 85%. Trwająca od 11 stycznia korekta sięga już około 16%. Wydaje się, że jest to całkiem sporo aby zacząć myśleć o kolejnym odbiciu w kierunku trendu wzrostowego. Na wykresie mamy techniczną szansę, gdyż spadki wyhamowują przy linii poprowadzonej po wcześniejszych dołkach. Jak dotąd, spadki przebiegają w bardzo gładkiej formie. Naruszenie tej struktury może być uznane za koniec korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko bp 1.02.2021
Notowania PKO BP 1.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Blokchain w PKO BP

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) i PKO Bank Polski wdrożyły system raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych w ramach projektów bazujących na technologii blockchain, podał bank. Nowy system został przygotowany w ramach współpracy KIR, PKO BP, partnerów technologicznych IBM i Coinfirm, w porozumieniu z Ministerstwem Finansów, podano także.

“Wdrożenie przeprowadzone z Ministerstwem Finansów i KIR jest precedensem w obszarze jednostek sektora publicznego w Polsce. Jako lider sektora bankowego, dostrzegamy potrzebę ciągłego eksplorowania możliwości stwarzanych przez nowe technologie, co udowodniliśmy już wielokrotnie. Dzięki rozwiązaniom takim, jak system raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych, mamy możliwość zwiększania świadomości naszych partnerów z zakresu zalet, realiów implementacji oraz praktycznych zastosowań technologii blockchain” – powiedział wiceprezes PKO BP Adam Marciniak, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here