Naga MarketsIgrzyska Blockchain to seria hackathonów poświęconych zjawisku jakim jest blockchain. Na przestrzeni różnych edycji organizatorzy planują pokryć wiele obszarów, które , mogą być wzbogacone i zautomatyzowane dzięki technologii łańcucha bloków. Najbliższa edycja odbędzie się w Warszawie 29-30 listopada 2019 roku, a jej partnerem jest bank PKO BP wspierający rozwiązania bazujące na blockchainie. Na liście partnerów znalazł się również portal Comparic.pl.


Blockchain w świecie bankowości i finansów, szerokie pole do popisu

“Edycja pierwsza wydarzenia skupiona jest wokół zagadnień związanych z finansami i bankowością. Jeśli interesujesz się technologią blockchain i rozumiesz, że wiele można jeszcze usprawnić w wyżej wspomnianych obszarach – zarejestruj się! Szukamy nie tylko programistów – dołącz także jeśli jesteś project managerem, grafikiem, testerem i lub po prostu interesujesz się tematem” – zapraszają organizatorzy wydarzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Czy wiesz, że…
Hackathon to wydarzenie skierowane osoób szeroko zainteresowanych tworzeniem oprogramowania, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, etc stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. 

Wojtek Kaźmierczak, założyciel Blockchain 4 Everyone opowiada o Hackathonie “Igrzyska Blockchain” na antenie Comparic24.tv. Czemu gigant polskiej bankowości PKO BP zainteresował się tą technologia i jak blockchain może wspierać banki? Odpowiedzi na te pytania dostępne są w poniższym materiale:

Podczas Igrzysk Blockchain odbędą się wyzwania dotyczące opracowania koncepcji, a także premiowane niezależnie wyzwania technologiczne. Można wyzwania łączyć zwielokratniając szanse na nagrodę:

  • Wyzwanie 1 – PKO BP – Celem zadania jest wytworzenie infrastruktury informatycznej służącej jako fundament współdzielonego rynku kapitałowego i/lub wypracowanie możliwości zastosowania tokena wykraczających ponad możliwości tradycyjnych akcji, które stymulują popyt inwestycyjny.
  • Wyzwanie 2 – sektor publiczny – Celem wyzwania jest poznanie możliwości wykorzystania istniejących mechanizmów potwierdzania tożsamości w sposób cyfrowy w usługach wykorzystujących technologię blockchain.
  • Wyzwanie 3 – NGO – W tym wyzwaniu chcielibyśmy zachęcić uczestników do tworzenia programowalnego nośnika zaufania. Ocenie podlegać będzie nie tylko technologia, ale również wizja rozwiązania problemu oraz strategię rozwoju i dalszego działania, bo Igrzyska się skończą, a problemy zostaną. Nie chcemy też narzucać finalnego kształtu rozwiązania, ale dać uczestnikom możliwość wykazania się kreatywnością.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here