Naga MarketsFilia PKO BPPKO Bank Polski wprowadził rozwiązania pomagające zminimalizować wpływ epidemii na działalność firm. Kredyty z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielane są bez prowizji za pierwszy rok, a kwota gwarancji została zwiększona do 80% wartości kredytu. Bank zniósł realizację przelewu do ZUS, do końca czerwca br. jako koniecznego warunku zwalniającego z opłat za PKO Konto Firmowe, podał bank.

PKO wprowadza gwarancje zabezpieczające kredyty

PKO Bank Polski oferuje wsparcie przedsiębiorcom w postaci gwarancji zabezpieczających spłatę kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, a także pożyczki przeznaczonej na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W związku z obecną sytuacją, zakres udzielonej gwarancji został zwiększony z 60% do 80% kwoty udzielonego kredytu, a okres na jaki można skorzystać z gwarancji został wydłużony z 27 do 39 miesięcy. Z inicjatywy mogą skorzystać firmy, które na 1 lutego br. nie miały zaległości w ZUS i US” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedsiębiorcy mają możliwość złożenia wniosku o zwolnienie lub odroczenie terminu płatności składek i należności do ZUS na 3 miesiące. Dlatego bank odstąpił od warunku dokonania przelewu do ZUS, który do tej pory był wymagany, aby być zwolnionym z opłaty za prowadzenie PKO Konta Firmowego. Zmiana będzie obowiązywała do końca czerwca 2020 roku, podano.

Bank obniżył opłatę za wpłatę gotówkową zamkniętą. Nowa opłata wynosi 0,2%, minimum 10 zł zamiast dotychczasowych 20 zł, dla banknotów oraz bilonu. Dzięki temu rozwiązaniu, po podpisaniu umowy, przedsiębiorcy mogą zostawić pieniądze w specjalnie przeznaczonych do tego bezpiecznych kopertach we wskazanych placówkach. Środki będą dostępne po przeliczeniu przez pracownika banku, a wpłacona kwota zostanie zaksięgowana na ich koncie w chwili dokonania wpłaty, zaznaczono.

W tym trudnym dla wszystkich czasie staramy się poszukiwać rozwiązań, które ułatwią naszym klientom prowadzenie biznesu, a kontakt z doradcą bankowym przeniesie się w dużej mierze z oddziału do internetu. Część proponowanych działań wynika ze zmian w aktualnej ofercie bankowej, część to efekt realizacji rozwiązań przygotowanych przez rząd. Mamy nadzieję, że wszystkie razem są wsparciem dla naszych klientów w czasie pandemii – powiedział dyrektor departamentu klientów małych i średnich przedsiębiorstw Tomasz Frąckowiak, cytowany w komunikacie.

PKO BP podał, że klienci, którzy korzystają z usług iPKO albo Inteligo mogą dzięki usłudze identyfikacji eTożsamość kupić online w Krajowej Izbie Rozliczeniowej kwalifikowany podpis elektroniczny w chmurze mSzafir, który ma moc prawną równoważną własnoręcznemu podpisowi. Rozwiązanie będzie dostępne dla klientów banku za darmo do końca kwietnia. Z kolei przedsiębiorcy posiadający rachunek firmowy w PKO BP mogą teraz zdalnie podpisywać umowy ze swoimi kontrahentami i klientami dzięki usłudze Autenti. Przez dwa miesiące można testować narzędzie bezpłatnie, elektronicznie podpisując i wysyłając do 10 dokumentów miesięcznie.

Oba rozwiązania umożliwiają cyfrowy obieg dokumentów w firmie. Usprawniają sprzedaż, procesy kadrowe i wiele innych działań niezbędnych w zarządzaniu biznesem, podkreślono.

“Przedsiębiorcy mogą korzystać także z innych narzędzi umożliwiających zarządzanie firmą zdalnie z domu, dostępnych z poziomu serwisu iPKO. eKsięgowość umożliwiająca wystawianie faktur online będzie teraz dostępna przez 3 miesiące bezpłatnie. Natomiast przedsiębiorcy, którzy planują rozpoczęcie sprzedaży w internecie mogą skorzystać z e-Sklepu – również przez 3 miesiące bez opłat. Platforma jest zintegrowana ze wszystkimi największymi systemami płatności internetowych, a także z wieloma firmami przewozowymi i kurierskimi” – podsumowano.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here