Naga MarketsPKO BP wciąż w układzie bocznym. Popyt walczy o wybicie  Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,76%. Akcje drożały o 1,47 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 23,40 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 3,25% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,23 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

  • Dobra sesja PKO BP
  • Kurs wzrósł wczoraj o 6,76%
  • Notowania blisko ważnego oporu

Nadal w układzie bocznym

Po kilku słabych sesjach, które wywołane zostały pogorszeniem nastrojów na światowych rynkach akcyjnych, za sprawą nowych zachorowań na koronawirusa w Chinach, dzisiaj wrócił umiarkowany optymizm na rynki. Głównym powodem jest amerykański program stymulujący gospodarkę ale także wyciągnięcie dłoni w kierunku Chin czyli pozwolenie amerykańskim firmom na współpracę z Huawei w zakresie prac nad 5G. Dobre nastroje zawitały także na akcjach PKO BP.

Zwyżka na razie niewiele zmienia, a patrząc szerzej, cały czas trwa walka o opuszczenie układu bocznego górą. Wydaje się, że są ku temu szansę, gdyż kolejne cięcie stóp procentowych nie wywołało już wielkiej reakcje, można więc przypuszczać, że w akcjach banków zdyskontowane jest już naprawdę wiele złych rzeczy.

pko bp 17.06.2020
Notowania PKO BP 17.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PKO BP w składzie konsorcjum od viaTOLL

Konsorcjum eService, PKO Banku Polskiego oraz TECS rozpoczęło świadczenie kompleksowej obsługi rozwiązań płatniczych dla systemu poboru opłat drogowych viaTOLL, podał eService. Konsorcjum utworzone przez PKO BP, eService i TECS zgłosiło do przetargu ofertę dotyczącą rozwiązania umożliwiającego integrację własnych systemów autoryzacyjnych z infrastrukturą systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.

Umożliwiło to bezpieczne i płynne rozpoczęcie obsługi płatności elektronicznych, prowadzonych za pomocą terminali płatniczych, aplikacji mobilnej oraz bramki internetowej. Konsorcjum przejęło też odpowiedzialność za obsługę szeregu innych specjalistycznych operacji elektronicznych – np. transakcji Top-Up (doładowań cyklicznych konta użytkownika na żądanie).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here