Naga MarketsFilia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,05%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 22,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,12 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 22,51 zł. Od początku bieżącego roku trend spadkowy sięga już 50%.


Korekta nad poziomem 20 zł

Notowania spółki traciły od początku 2018 roku. Wśród powodów spadków w sumie niemal całego sektora bankowego, można wymienić niskie stopy procentowe, podatek bankowy ale przede wszystkim kredyty frankowe i wyrok TSUE. Do tego wszystkiego doszło panika związana z epidemią, która doprowadziła do potężnej przeceny i tak już od dawna taniejących akcji. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że spadki zahaczyły już o minima z 2016 roku i specjalnie silne odbicie w tym rejonie się nie pojawiło. Istniej więc ryzyko dalszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko bp 31.03.2020
Notowania PKO BP 31.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Obniżka stóp procentowych pogorszy wyniki

Bank PKO BP uważa, że dokonana obniżka stóp procentowych oraz zmiana parametrów rezerwy obowiązkowej będą mieć negatywny wpływ na wynik netto spółki na poziomie od 75 do 100 mln zł kwartalnie Bank podkreślił, że wpływ ten będzie się materializował stopniowo w kolejnych kwartałach. Oceniając wpływ koronawirusa na gospodarkę, bank spodziewa się obniżenia aktywności klientów, pogorszenia ich sytuacji finansowej i niższej sprzedaży produktów finansowych. Grupa łagodzi sytuację części klientów m.in. poprzez ofertę zawieszenia na okres 3-6 miesięcy obsługi zadłużenia. Bank spodziewa się wzrostu kosztów ryzyka, którego skala jest obecnie trudna do wiarygodnego oszacowania.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin gpw | lotos cena akcji | blik — co to jest | notowania ropy wti | kurs akcji orlen | ropa wti kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here