Naga MarketsFilia PKO BPZgodnie z informacją dyrektora biura doradztwa inwestycyjnego Credit Agricole Tomasza Wyłudy, największy polski bank PKO BP prześcignął w tym tygodniu niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem kapitalizacji giełdowej.


Zobacz również: T-Bull rośnie o ponad 25% na informację o kontynuacji gry Top Speed

Problemy Deutsche Banku nie mają końca

Największy polski bank PKO BP, prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej. Dziś PKO BP rośnie o około 5 proc. a Deutsche nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym. Inwestorzy wyceniają PKO BP jako bardziej wartościowy. PKO BP ma większy potencjał wzrostu, czyli przyniesienia zysku inwestorom – napisał w czwartkowym wpisie na Twitterze Tomasz Wyłuda.

kurs pko w piatek 7 6 19
Aktualny kurs PKO BP, xStation XTB

Wzrost wartości PKO BP był możliwy dzięki wczorajszym wzrostom akcji o 5 proc. w ujęciu rocznym przy jednoczesnym spadku akcji Deutsche Banku o 5 proc. Ekspert zauważył, że jeszcze kilka lat temu niemiecki gigant był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank.

kurs deustche banku w piatek 7 6 19
Aktualny kurs Deutsche Banku. xStation XTB

Przedstawiciel Credit Agricole podkreślił, że podczas czwartkowej sesji oba banki były warte na giełdzie po około 52 mld zł, ale w pewnym momencie wartość PKO BP była wyższa.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Idea Bank – zajęcie środków pod odszkodowania i kolejna obniżka ratingu

Ostatnie lata były dla niemieckiego banku dosyć słabe, a dla PKO BP dosyć dobre. W najbliższych miesiącach raczej nie zanosi się na poprawę. Deutsche Bank ma problemy i prawdopodobnie będzie musiał się połączyć z innym bankiem niemieckim. Być może z Commerzbankiem – wówczas wartość tej grupy znowu wzrośnie – dodał.

Orbex


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSEC stawia zarzuty twórcom komunikatora Kik
Następny artykułSuszek (BitBay): Kryptowaluty to dopiero początek
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here