Naga MarketsFilia PKO BPZgodnie z informacją dyrektora biura doradztwa inwestycyjnego Credit Agricole Tomasza Wyłudy, największy polski bank PKO BP prześcignął w tym tygodniu niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem kapitalizacji giełdowej.


Zobacz również: T-Bull rośnie o ponad 25% na informację o kontynuacji gry Top Speed

Te artykuły również Cię zainteresują
Problemy Deutsche Banku nie mają końca

Największy polski bank PKO BP, prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej. Dziś PKO BP rośnie o około 5 proc. a Deutsche nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym. Inwestorzy wyceniają PKO BP jako bardziej wartościowy. PKO BP ma większy potencjał wzrostu, czyli przyniesienia zysku inwestorom – napisał w czwartkowym wpisie na Twitterze Tomasz Wyłuda.

kurs pko w piatek 7 6 19
Aktualny kurs PKO BP, xStation XTB

Wzrost wartości PKO BP był możliwy dzięki wczorajszym wzrostom akcji o 5 proc. w ujęciu rocznym przy jednoczesnym spadku akcji Deutsche Banku o 5 proc. Ekspert zauważył, że jeszcze kilka lat temu niemiecki gigant był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank.

kurs deustche banku w piatek 7 6 19
Aktualny kurs Deutsche Banku. xStation XTB

Przedstawiciel Credit Agricole podkreślił, że podczas czwartkowej sesji oba banki były warte na giełdzie po około 52 mld zł, ale w pewnym momencie wartość PKO BP była wyższa.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Idea Bank – zajęcie środków pod odszkodowania i kolejna obniżka ratingu

Ostatnie lata były dla niemieckiego banku dosyć słabe, a dla PKO BP dosyć dobre. W najbliższych miesiącach raczej nie zanosi się na poprawę. Deutsche Bank ma problemy i prawdopodobnie będzie musiał się połączyć z innym bankiem niemieckim. Być może z Commerzbankiem – wówczas wartość tej grupy znowu wzrośnie – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSEC stawia zarzuty twórcom komunikatora Kik
Następny artykułSuszek (BitBay): Kryptowaluty to dopiero początek
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here