Naga Markets

PKO BP w korekcie po mocnym rozpoczęciu nowego rokuKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,21%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 33,28 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,98 zł.

Korekta do wsparcia

Notowania największego polskiego banku podlegają korekcie od kilku sesji. Podobnie zachowuje się większość przedstawicieli sektora bankowego. Od początku roku spółka zyskała 18%, więc korekta nie jest żadnym zaskoczeniem. Pierwsza, techniczna szansa na jej zakończenie może pojawić się przy wsparciu 32,50 zł.

pko bp 25.01.2023
Notowania PKO BP 25.01.2023

Koszty ryzyka frankowego

PKO Bank Polski oszacował, że koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami hipotecznymi denominowanymi i indeksowanymi do CHF, ujęte w ciężar wyników IV kwartału 2022 roku, wyniosły 738 mln zł, podał bank. “Decyzja podyktowana jest zmianą parametrów modelu oceny ryzyka prawnego dla kredytów hipotecznych w CHF na skutek zmiany otoczenia rynkowego” – czytamy w komunikacie.

Bank rozpoznał również aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości 301 mln zł, które wynika z prowadzonego programu ugód skierowanych do klientów posiadających kredyty hipoteczne denominowane i indeksowane do CHF, podano również.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułAlgorand zatrudnia byłą szefową WhatsApp, Nike i Apple do kierowania działaniami marketingowymi
Następny artykułPo płaskiej korekcie EUR/USD zaatakuje poziom 1,10 – prognozuje Scotiabank
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.