Naga MarketsPKO BP w konsolidacji wewnątrz kanału wzrostowego Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,27%. Akcje taniały o 0,11 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,35 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o niemal 120%.

W konsolidacji

Notowania największego polskiego banku po wyznaczeniu podczas ostatniej sesji maja, nowego maksimum trendu przy 41,24 zł, podlegają płaskiej korekcie. Kształt korekty wskazuje na słabość strony podażowej. Patrząc na wykres wydaje się, że trend nie jest zagrożony. Poziomy 38,91 zł, a następnie 37,53 zł powinny służyć jako wsparcie. Najgorszym scenariuszem byłby spadek do dolnej krawędzi kanału czyli okolic 36 zł i nawet to nie oznaczałoby jeszcze końca trendu.pko bp 18.06.2021
Notowania PKO BP 18.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Jest kandydat na prezesa

Dotychczasowy wiceprezes PKO Banku Polskiego Jan Emeryk Rościszewski ma zostać nowym prezesem banku, jak ustalili dziennikarze RMF FM. “O godz. 10 rusza walne zgromadzenie akcjonariuszy PKO BP, które dokona zmian w radzie nadzorczej. A ta rada powoła nowego szefa banku.

To konieczne, bo dziś 12-letnie urzędowanie na czele PKO BP kończy Zbigniew Jagiełło” – czytamy na portalu RMF24. Jan Emeryk Rościszewski to człowiek związany zawodowo z finansami i bankowością od ponad 30 lat. Obecnie w PKO BP nadzoruje bankowość detaliczną, podkreślono. W I połowie maja br. Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca 2021 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here