Naga MarketsKurs PKO gpwKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,34%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 34,69 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,69 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 35,17 zł. Od połowy ubiegłego roku trend spadkowy sięga już 25%.


Czas na korektę?

Od połowy grudnia możemy zaobserwować układ boczy na wykresie PKO BP. Na początku lutego pojawiły się nawet wyższe obroty i próba wybicia górą. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena znajduje się pod linią trendu spadkowego i pod oporem okolic 36,50 zł. Wybicie więc tych elementów mogłoby doprowadzić do trwalszego ruchu wzrostowego niż tylko chwilowe i niewielkie korekty z ubiegłego roku. Z drugiej strony, wybicie dołem poniżej dołków z grudnia i stycznia przy 33,20 zł oznaczałoby dalszą kontynuacje trendu spadkowego. Spadki wpisują się w ogólną sytuację w sektorze bankowym, który głównie jest obciążony kwestią kredytów frankowych i wydawanych wyroków np. TSUE. Banki mają jednak spore spadki za sobą, PKO BP traci od początku 2018 roku, a ostatnia fala z drugiej połowy ubiegłego roku jest już całkiem duża. Możliwe zatem, że szykuje się okres większej korekty.

pko bp 12.02.2020
Notowania PKO BP 12.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dysk w chmurze dla przedsiębiorców

Kilka dni temu spółka poinformowała o udostępnieniu w programie pilotażowym tzw. dysku w chmurze czyli usługi wirtualnego dysku dla firm i przedsiębiorstw, we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej. To pierwsza nowość z oferty rozwiązań chmurowych dla małych, średnich i większych firm. Dysk w chmurze zapewnia użytkownikowi pełną prywatność, bezpieczeństwo – dostęp do plików jest szyfrowany kodem – i intuicyjny sposób obsługi. W ramach pilotażu klienci mogą korzystać z dysku o pojemności 100 GB. Usługa jest bezpłatna przez pierwsze 3 miesiące. Dzięki Dyskowi w chmurze firma nie musi utrzymywać sprzętu przechowującego dane, optymalizując koszty i procesy. Przedsiębiorca może zarządzać dostępem do danych udostępniając pliki tylko wybranym osobom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here