Naga MarketsFilia PKO BPPKO Bank Polski wprowadził możliwość wymiany waluty i przesłania jej na konto (tego samego klienta) w innym banku, bez dodatkowych opłat, podał bank. W aplikacji IKO, w ramach usługi bankowości elektronicznej, należy podpiąć konto prowadzone w innym banku i klient w kantorze wskaże je jako konto, na które chce wysłać pieniądze.

InvestCuffs

Nowa usługa bazuje na rachunkach podpiętych i widocznych w IKO w ramach otwartej bankowości. Można realizować tę wymianę w PLN oraz czterech podstawowych walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF). Przesłanie pieniędzy zajmie kilka minut, jednak czas ich zaksięgowania jest zależny od banku, który je odbierze. EUR, USD, GBP, CHF można przekazać na podpięte w IKO konta w: Alior Banku (w tym Alior Bank – Kantor Walutowy), BNP Paribas Bank Polska, ING Banku Śląskim, Banku Pekao, podano. Lista banków będzie rozszerzana, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie w kantorze PKO BP dostępnym w IKO oraz w serwisie iPKO można wymieniać walutę, która trafia na rachunki prowadzone przez bank, jak również kupić walutę BLIK-iem z innego banku i przekazać na rachunek walutowy w PKO. Można także wysłać PLN ze sprzedaży waluty na rachunek w innym banku, podpięty w ramach otwartej bankowości. Pieniądze są przekazywane na rachunek klienta bezpośrednio i online’owo.

Kantor to jeden z elementów pakietu walutowego 3w1 PKO Banku Polskiego. Oprócz niego w skład pakietu wchodzą konto walutowe i karta wielowalutowa. Kantor jest dostępny w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Można w nim m.in. śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Można też zlecić automatyczną wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą wartość oraz ustawić stałe zlecenie, dzięki czemu bank dokona wymiany waluty we wskazany dzień. Za realizację transakcji w kantorze nie ma dodatkowych opłat, podsumowano.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here