Naga Markets

PKO BP udzieli 24 mln euro kredytu na inwestycje w zakłady Stellantis, z gwarancją KUKEWarszawa, 08.08.2022 (ISBnews) – PKO Bank Polski udzieli kredytu w wysokości 24 mln euro na nową linię produkcyjną w należących do MA Polska zakładach Stellantis, a Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) obejmie gwarancją spłaty 80% wartości tego zobowiązania, podała KUKE.

Obie instytucje podpisały umowę obejmującą współpracę w zakresie instrumentów finansujących działalność i inwestycje eksporterów, podała KUKE w komunikacie.Kredytobiorcą jest tyska firma z branży motoryzacyjnej MA Polska należąca do globalnego koncernu CLN Group. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup nowych linii produkcyjnych w zakładach Stellantis w Tychach. Całość inwestycji ma wartość ok. 150 mln zł.

“Przejęcie przez nas ryzyka umożliwia bankom zwiększenie klientom dostępnych limitów kredytowych, a ci mogą przeznaczyć środki na rozwinięcie potencjału eksportowego. […] Produkcja aut, a przede wszystkim części do nich, jest polską specjalnością. Elementy samochodowe są największą pozycją w naszym eksporcie od niemal dekady i pomimo różnych zaburzeń ich producenci doskonale sobie radzą, nie poddając się nawet konsekwencjom pandemii” – powiedział dyrektor Departamentu Ubezpieczeń i Współpracy Międzynarodowej KUKE Piotr Maciaszek, cytowany w komunikacie.

KUKE ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia długoterminowych projektów eksportowych o charakterze inwestycyjnym oraz produkty z gwarancjami Skarbu Państwa. Należy do Grupy PFR.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here