Naga MarketsPKO BP tworzy platformę do zakupu samochodów. Kurs zbliża się do ważnego oporu  Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,06%. Akcje taniały o 0,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,16 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,97% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,33 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

  • PKO BP wchodzi na rynek handlu samochodami
  • Kurs spółki nadal w konsolidacji

Kolejny atak na opór?

Początek nowego miesiąca przyniósł poprawę nastrojów na rynkach akcyjnych. Niestety nie specjalnie zmieniła się sytuacja w sektorze bankowym. Kurs PKO BP próbuje wprawdzie rosnąć, jednak zwyżka jest bardzo mocno ograniczona. Główny powód to wcześniejsze, ostre cięcia stóp procentowych przez RPP co przełoży się na słabe wyniki spółek bankowych w kolejnych kwartałach. Na wykresie cena jednak powoli zbliża się do kluczowego oporu przy 24,70 zł, więc za jakiś czas zapewne pojawi się szansa dla kupujących.

pko bp 8.07.2020
Notowania PKO BP 8.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Platforma do zakupu samochodów

Grupa kapitałowa PKO Banku Polskiego wprowadziła na rynek pierwszą w Polsce bankową platformę do zakupu samochodów nowych i używanych – Automarket, dzięki integracji zasobów PKO Banku Polskiego, PKO Leasing oraz Masterlease, podał bank. Jak poinformował ISBnews prezes PKO Leasing Paweł Pach, grupa chciałaby zamknąć 2020 r. 4-cyfrową liczbą sprzedanych pojazdów.

Na platformie klienci otrzymują dostęp do sprawdzonych technicznie, wyselekcjonowanych i objętych gwarancją samochodów, które będą mogli w prosty sposób sfinansować. Nowa platforma jest istotnym elementem strategii transformacji cyfrowej usług Grupy PKO BP, podkreśla bank. “Rok 2020 chcielibyśmy zamknąć 4-cyfrową liczbą sprzedanych pojazdów. Mamy jeszcze jeden duży projekt leasingowy, ale potrzebujemy kilku miesięcy na jego wdrożenie. Liczę, że do końca roku wystartuje” – dodano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here