Naga MarketsFilia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,67%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 35,47 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,28 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 35,55 zł. Od połowy ubiegłego roku trend spadkowy sięga już 25%.


Pod kluczowym oporem

Od połowy grudnia możemy zaobserwować układ boczy na wykresie PKO BP. Na początku lutego pojawiły się nawet wyższe obroty i próba wybicia górą, szczególnie po publikacji wyników kwartalnych, które pozytywnie zaskoczyły. Spoglądając na wykres dzienny, widać że cena znajduje się pod oporem okolic 37 zł. Poziom ten oparty jest o serię wcześniejszych dołków, a jego wybicie mogłoby potwierdzać siłę po stronie kupujących. Na razie po za atakiem na opór, kolejne sesje nie przynoszą wybicia. Nie ma jednak też większej reakcji podażowej, dlatego cały czas szanse na wybicie można oceniać po równo. Szersza tendencja jest spadkowa, głównie za sprawą słabego sentymentu do sektora bankowego. Powodem są kredyty frankowe i wyrok TSUE w tej sprawie.

pko bp 18.02.2020
Notowania PKO BP 18.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejny oddział zagraniczny

Spółka poinformowała, że jest już na ostatniej prostej do otwarcia oddziału korporacyjnego w Bratysławie i oczekuje już tylko na decyzje administracyjne. “Z punktu widzenia PKO BP podążanie za klientem korporacyjnym jest wpisane w DNA biznesu. Z punktu widzenia oczekiwań akcjonariuszy nasza aktywność międzynarodowa jest podporządkowana rynkowi i wynikom. Jesteśmy na rynku niemieckim, w Pradze, za chwilę będziemy mówić o rozpoczęciu działalności operacyjnej na Słowacji w Bratysławie. Jesteśmy do tego przygotowani od wielu tygodni. Oczekujemy na decyzje administracyjne” – dodano w komunikacie. Dotąd spółka posiadała odziały w Niemczech i Czechach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here