Naga MarketsPKO BP trzyma się w rejonie 33 zł Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas ostatniej sesji przed Świętami o około 0,43%. Akcje taniały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 32,34 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 32,59 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o ponad 85%.

Nadal pod oporem

Notowania PKO BP aż do ostatniej sesji przed świąteczną przerwą, utrzymywały się blisko maksimum trendu wzrostowego. Cena cały czas oscyluje w rejonie oporu powyżej 33 zł. Wydaje się, że z tych rejonów może pojawić się korekta. Pretekstem do niej może być niepewność przed wyrokiem sądowym dotyczącym sprawa kredytów frankowych. Tuż przed nim, pod presją może znaleźć się duża część sektora bankowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs
pko bp 6.04.2021
Notowania PKO BP 06.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Będzie skup akcji?

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydują 23 kwietnia o upoważnieniu zarządu do nabywania do 10% akcji własnych w celu umorzenia za maksymalną kwotę 4,5 mld zł, wynika z uchwał na nadzwyczajne walne. Jak podano w projektach uchwał, łączna wartość nominalna nabywanych akcji własnych nie przekroczy 10% wartości kapitału zakładowego banku, tj. 125 000 000 akcji o wartości nominalnej 1 zł. Cena akcji będzie nie wyższa niż 95% wartości księgowej.

Akcjonariusze zdecydują o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 4,5 mld zł z przeznaczeniem na skup akcji własnych. Jak podano, w ocenie zarządu, bank posiada nadwyżkę kapitałów, a co za tym idzie funduszy własnych, odzwierciedlaną poprzez poziomy współczynników wypłacalności oraz dźwigni, pozwalających na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie bitcoin | prognozy btc | notowania s&p 500 | kurs akcji mercator | dji index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here