Naga MarketsPKO BP stracił 11% po rezygnacji prezesa. Kurs w dobrym miejscu na odbicie Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas piątkowej sesji o około 0,97%. Akcje drożały o 0,33 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 34,68 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34,44 zł. W sumie od końca października kurs wzrósł o niemal 100%.

Na czytelnym wsparciu

Notowania największego polskiego banku gwałtownie spadały na wieść o rezygnacji wieloletniego prezesa, który przetrwał nawet zmianę rządów. W kilka sesji kurs runął o 11,50%. Szerszy trend nadal jednak pozostaje wzrostowy, a sektor bankowy trzyma się dość mocno, być może za sprawą tego, że rynki wyceniają lepszą przyszłość. Wzrost inflacji skłania kolejne banki centralne do podwyżek stóp procentowych i taki ruch wydaje się tylko kwestią czasu. Spadki wyhamowały na poprzednim maksimum, co wydaje się być ciekawym miejscem do podjęcia walki o odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko bp 17.05.2021
Notowania PKO BP 17.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nie będzie podziału zysku

Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydują o pokryciu straty w wysokości 2,94 mld zł z funduszu przeznaczonego na pokrycie strat związanych z zawieraniem ugód kredytów walutowych, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 7 czerwca. W wyniku tego działania wysokość funduszu specjalnego spadnie z 6,7 mld zł do ok. 3,76 mld zł.

Akcjonariusze PKO BP będą także decydować w sprawie pozostawienia niepodzielonego zysku banku z lat poprzednich, w kwocie 5,5 mld zł – wynika z projektów uchwał na ZWZ zwołane na 7 czerwca. Niedzielenie zysku nie ma wpływu na wysokość współczynników kapitałowych PKO BP. Jak podano, uzasadnieniem dla niedzielenia zysku jest możliwość jego potencjalnego wykorzystania dla celów realizowania wypłat dywidendy w następnych latach.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | btc wykres | pgnig notowania | blik — co to jest | kurs ropa |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here