Naga MarketsFilia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,98%. Akcje taniały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,75 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 1,96 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21 zł. Od połowy ubiegłego roku trend spadkowy sięga już 45%.


Blisko 20 zł

Panika wirusowa, która zawitała niedawno na nasz parkiet, doprowadziła do solidnej przeceny, która dotknęła także sektor bankowy. Ten nie cieszy się pozytywnym sentymentem inwestorów już o dłuższego czasu. Jedną z przyczyn były niekorzystne dla banków wyroki TSUE w sprawach kredytów frankowych. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że spadki wyglądają już jak te z lat 2014-1016 i kurs minął dołek z tamtego okresu. Teraz trwa walka o utrzymanie okrągłych 20 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pko 19.03.2020
Notowania Banku PKO 19.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szykuje się duża dywidenda

PKO Bank Polski otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 50% zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. W połowie lutego br. prezes Zbigniew Jagiełło informował, że PKO BP rozważa przeznaczenie na dywidendę 50 proc. zysku za 2019 r. oraz kwoty 1,67 mld zł z niepodzielonego zysku za 2018 rok. W sumie do akcjonariuszy największego polskiego banku może trafić blisko 3,6 mld zł. Na każdą akcję może przypaść ok. 2,88 zł. W ubiegłym roku branżowy gigant wypłacił 1,66 mld zł dywidendy, czyli 1,33 zł na akcję. Była to pierwsza znacząca stawka od lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here