KGHM, Huta Miedzi GłogówKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,42%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 37,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,02 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,72 zł. Była to piąta spadkowa sesja z rzędu. Od początku października spółka zyskała około 11%.


Akcje PKO BP wracają na kluczowe wsparcie?

Notowania spółki nie zaliczają udanej pierwszej połowy listopada. Mimo, że październik przyniósł odbicie, także na szerszym rynku, kolejny miesiąc zaczyna oddawać tamte osiągnięcia story popytowej. Kolejne sesje odbywają się z coraz niższym minimum i wszystko zmierza do przełamania poziomu 38 zł. Ciekawie i nieco negatywnie wygląda sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie po za serią świec z dłuższymi górnymi cieniami, widać że kolejne szczyty z ostatnich miesięcy pojawiają się na coraz niższym poziomie. Jeżeli historia z ostatnich miesięcy powtórzy się czyli cena zacznie spadać co już ma miejsce, wydaje się że dość szybko dojdzie do ponownego testu okolic 36 zł, a więc kluczowego poziomu wsparcia na wykresie tygodniowym. Taki rozwój wypadków wydaje się dość prawdopodobny, także z uwagi słabego zachowania całego sektora bankowego notowanego na warszawskim parkiecie.

pko bp 20.11.2019
Akcje PKO BP 20.11.2019

Spółka planuje 5 mld zł zysku netto w 2022 roku

Podczas poniedziałkowej sesji spółka przekazała informacje dotyczące planów na najbliższą przyszłość. PKO BP planuje, że już w 2022 roku, zysk netto firmy przekroczy poziom 5 mld zł. Wskaźnik ROE ma wzrosnąć do 12%. Ponadto spółka zakłada dalszy rozwój sieci oddziałów po za granicami Polski. Placówki banku mają ewoluować w centra doradztwa, a liczba użytkowników aplikacji IKO wzrosnąć ma do ponad 5 milionów. Wszystko to wynika z zatwierdzonej właśnie strategii na lata 2020-22.

Akcje KGHM drożeją w ślad za miedzią. Nowa rekomendacja studzi zapał kupujących

Kurs akcji miedziowego giganta spółki KGHM, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,82%. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, zamykając się na poziomie 94,50 zł. Była to sesja niewiele wnosząca do szerszego układu technicznego, choć wyhamowująca ostatnie wzrosty. W sumie od początku października spółka zyskuje już ponad 32%.

Akcje KGHM w kierunku 106 zł?

Notowania spółki zaliczają od początku października prawdziwy rajd wzrostowy. Powód nie dziwi, gdyż od zawsze spółka wykazuje silą korelację z notowaniami miedzi. Ceny surowca także w tym okresie silnie drożały, co jest związane z ociepleniem na linii USA-Chiny i nadziejami na podpisanie choćby częściowego porozumienia w wojnie handlowej. To z kolei przekłada się na wzrost cen surowców, w tym miedzi. Spoglądając na wykres z tygodniowymi notowaniami ceny, widać że kurs względnie respektuje krawędzi kanału spadkowego, którego start liczymy od szczytu z lutego 2017 roku. Jak widać na wykresie, przestrzeń do dalszej zwyżki można szacować przy poprzednim szczycie i zarazem górnej krawędzi kanału, a więc okolicach 106 zł. Oczywiście, pod warunkiem, że odbicie na miedzi zostanie podtrzymane.

kghm 20.11.2019
Akcje KGHM 20.11.2019

Rekomendacja z wyceną 96,13 zł

Podczas sesji z poniedziałku, szerokiej publiczności ujawniono najnowszy raport, datowany na 8 listopada. Rekomendacja DM mBanku obniża zalecenie dla spółki z dotychczasowego „akumuluj” do poziomu „trzymaj”. Cena docelowa pozostała na niezmienionym poziomie 96,13 zł. W raporcie, autorzy zwracają uwagę na główny czynnik dotychczasowego wzrostu ceny jaki jest korelacja z notowaniami miedzi. Ich zdaniem nie spełnia się scenariusz zakładający, że niedawne rozruchy w Chile doprowadzą do spadku wydobycia, a tym samym silniejszego wzrostu cen surowca. Po za tym, porozumienie handlowe między USA a Chinami może się oddalić.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here