Naga MarketsPKO BP – RPP przekreśliła szanse na wybicie - zapiski giełdowego spekulantaNajwiększy polski bank PKO BP notował serię mocnych sesji. Wczoraj spółka pokazała wyniki za pierwszy kwartał, które były nieznacznie niższe od oczekiwań. Nie przeszkodziło to w podtrzymaniu dobrego sentymentu. Bank odnotował 503 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 862 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 2 703 mln zł wobec 2 455 mln zł rok wcześniej. Marża odsetkowa netto wyniosła 3,35% wobec 3,42% rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 886 mln zł wobec 832 mln zł rok wcześniej. Taki wynik netto oznacza spadek o 41,6% w relacji do wyniku analogicznego okresu roku ubiegłego.

  • PKO BP szykował się do wybicia z konsolidacji
  • RPP zaskoczyła i ścięła stopy procentowe
  • Wybicie trzeba odłożyć na inny termin

Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, gdyż banki już wcześniej podawały jakie będą ich straty w związku z bardzo niskimi stopami procentowymi, które pojawiły się po wybuchu pandemii. Warto zauważyć, że banki mają za sobą ogromną przecenę, którą pandemia tylko podkreśliła. Możliwe jednak, że wszystko jest już w cenach, także kwestia wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych. Ciężko sobie wyobrazić aby sektor bankowy mogło jeszcze coś złego spotkać w najbliższym czasie.

Nieudana próba wybicia

A jednak, zaskoczenie pojawiło w godzinach popołudniowych, kiedy RPP ponownie ścięła stopy procentowe. Błyskawicznie pojawiła się przecena w sektorze bankowym. Kwestię wybicia z konsolidacji trzeba będzie więc odłożyć na inny termin.

pko bp


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here