Naga MarketsKurs PKO gpwWartość kredytów udzielonych we frankach przez bank PKO BP wynosi ponad 24 mln zł. Jednak jak zauważa Marcin Tuszkiewicz ze Squabera, udziałowo stanowi to zaledwie 12,5 procenta. Ponadto raporty finansowe banku wskazują, iż obecne problemy frankowe nie stanowią dla niego problemu, ponieważ dotyczy on umów indeksowanych, a nie denominowanych.


Umowy indeksowane mają to do siebie, że banki mogły według własnych wytycznych ustalać kurs wymiany, czyli warunki po jakich należało spłacać kredyty, ponieważ kurs był ustalany przez bank. Po 2011 roku powstała ustawa anty-spreadowa, która spowodowała, że banki nie mogły już same ustalać tych kursów. Według KNF do 2015 roku banki odnotowały zyski 5,5 mld zł tylko na spreadzie, czyli opłatach, które zmuszały klientów do korzystania z ich spreadów – oznajmił Marcin Tuszkiewicz.

Akcje PKO BP odbijają od dna

Akcje banku PKO BP po wczorajszej silnej przecenie o ponad 5,5 procenta odbijają w czwartek o nieco ponad 1 procent. Pomimo nieznacznego optymizmu dominuje trend spadkowy. Najbliższym oporem jest poziom 38 zł, a dalsze spadki powinny dotrzeć w okolice wsparcia 36 zł za akcję. Jego przebicie może wywołać silną falę wyprzedaży.

pko bp

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here