Naga MarketsPKO BP pomaga firmom. Kurs poprawia minima z czasu wybuchu pandemiiKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,46%. Akcje taniały o 0,72 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,03 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,10 zł. Od początku bieżącego roku trend spadkowy sięga już 50%, a wykonana od połowy marca korekta jest relatywnie niewielka.

  • Akcje PKO BP tracą ponad 3%
  • Kurs poniżej minimum z czasów wybuchu pandemii
  • Pęka bariera 20 zł

Poprawione minima

Wczorajsze spadki doprowadziły do zejścia kursu poniżej minimum pierwszej fali spadkowej jaka pojawiła się po wybuchu pandemii. To pokazuje jak słabą częścią giełdy jest obecnie sektor bankowy. Samo odbicie tutaj nie było zbyt duże i banki jako jedne z pierwszych poprawiają minima. Głównym powodem są oczywiście ekstremalnie niskie stopy procentowe, co obniża szanse na wyższe zyski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość spółek już wykazała ile na tym straci, a także zapowiedziała rezygnację z dywidendy. Wydaje się jednak, że sporo już jest w cenie i dalsze spadki nie powinny być aż tak dynamiczne jak w czasie paniki. Szybsze obicie w gospodarce może pomóc poprzez powrót do normalnych stóp procentowych, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że skład NBP raczej nie będzie się z tym śpieszył.

pko bp 28.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ułatwienia dla biznesu

PKO Bank Polski wprowadził rozwiązania pomagające zminimalizować wpływ epidemii na działalność firm. Kredyty z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego udzielane są bez prowizji za pierwszy rok, a kwota gwarancji została zwiększona do 80% wartości kredytu. Bank zniósł realizację przelewu do ZUS, do końca czerwca br. jako koniecznego warunku zwalniającego z opłat za PKO Konto Firmowe.

Przedsiębiorcy mają możliwość złożenia wniosku o zwolnienie lub odroczenie terminu płatności składek i należności do ZUS na 3 miesiące. Dlatego bank odstąpił od warunku dokonania przelewu do ZUS, który do tej pory był wymagany, aby być zwolnionym z opłaty za prowadzenie PKO Konta Firmowego. Zmiana będzie obowiązywała do końca czerwca 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here