Naga MarketsPKO BP, Play, Alior, Pekao oraz Dino Polska opublikują wyniki w najbliższych dniachW nadchodzących dniach bieżącego tygodnia 5 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, 6 spółek z mWig40 oraz 7 z sWig80 opublikuje wyniki finansowe. Jeśli chodzi o główny indeks Wig20, w najbliższym dniach PKOBP, Play, Alior, Pekao oraz Dino Polska zamierzają podzielić się z inwestorami swoimi wynikami finansowymi. W najbliższych dniach spodziewamy się również raportów od spółek: Benefit, Kruk, INGBSK, Energa, GPW oraz Handlowy z mWig40 oraz Toya, Oponeo.pl, Netia, Asbis, PBKM, Vigosys oraz Stalexport z sWig80.

  • W bieżącym tygodniu, wyniki finansowe opublikuje łącznie kilkadziesiąt spółek notowanych na GPW.
  • 18 z nich to komponenty Wig20, mWig40 oraz sWig80.
  • Jeśli chodzi o Wig20, wyniki zaprezentują: PKOBP, Play, Alior, Pekao oraz Dino Polska.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Te artykuły również Cię zainteresują

5 spółek z Wig20 pokaże wyniki w najbliższych dniach

W gronie spółek z największą kapitalizacją, notowanych w indeksie Wig20, w środę inwestorzy oczekują na raporty za III kwartał, które mają opublikować PKOBP, Play Communications oraz Alior Bank. W czwartek wyniki zaprezentuje bank Pekao a w piątek będziemy oczekiwać na wyniki Dino Polska.

Nadchodzące publikacje wyników dla spółek z Wig20. Źródło: opracowanie własne

Zestawiając notowania roczne spółek z powyższej tabeli, najlepiej w ciągu ostatnich 12 miesięcy radziły sobie akcje Dino Polska, które zyskały w tym czasie ponad 40%, a także Play – ze stopą zwrotu na poziomie blisko 35%.

Zdecydowanie słabiej w ostatnim roku, radziły sobie walory PKO BP, Alior Banku oraz PEKAO, które traciły w okolicach 50-60%!

Notowania wybranych spółek z Wig20 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

6 spółek z mWig40 pokaże wyniki w najbliższych dniach

W gronie spółek z nieco mniejszą kapitalizacją, notowanych w indeksie mWig40, w środę inwestorzy oczekują na raporty za III kwartał, które ma opublikować Benefit Systems. W czwartek wyniki zaprezentują: Kruk, ING Bank Śląski, Energa oraz GPW a w piątek będziemy oczekiwać na wyniki banku Handlowego.

Nadchodzące publikacje wyników dla spółek z mWig40. Źródło: opracowanie własne

Patrząc na zmiany kursu z ostatnich 52 tygodni w gronie spółek z powyższej tabeli, najlepiej poradziły sobie walory Energi (+35%) oraz GPW (+20%).

Pozostałe spółki traciły na wartości. Akcje Kruka oraz Benefit Systems traciły blisko 20%, natomiast Bank Handlowy oraz INGBSK, są na poziomie o blisko 45% niższym niż przed rokiem.

Notowania wybranych spółek z mWig40 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

7 spółek z sWig80 pokaże wyniki w najbliższych dniach

W gronie spółek notowanych w indeksie sWig80, w czwartek inwestorzy oczekują na raporty za III kwartał, które ma opublikować Toya, Oponeo.pl oraz Asbis, a także wyniki półroczne, które ma pokazać Netia. W piątek z kolei, wyniki zaprezentuje Stalexport Autostrady.

Nadchodzące publikacje wyników dla spółek z sWig80. Źródło: opracowanie własne

Analizując notowania giełdowe komponentów indeksu sWig80, które będą w tym tygodniu publikować wyniki finansowe, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, najlepiej radziły sobie walory Asbis, które zyskały ponad 200%! Nieco słabiej poradziły sobie akcje Vigo System (+70%) oraz Toya (+55%).

Netia oraz Stalexport Autostrady, są w trakcie ostatnich 52 tygodni nieznacznie pod kreską. W przypadku tej pierwszej, odnotowano spadek o kilka procent, natomiast walory Stalexport taniały o nieco ponad 10%!

Notowania wybranych spółek z sWig80 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here