Naga Markets“Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


PKO Bank Polski jest największym, uniwersalnym bankiem komercyjnym w Polsce. Lider pod względem wartości aktywów, wolumenu depozytów, kredytów, liczby kont osobistych i kart bankomatowych.

pko w1

Na wykresie tygodniowym widać, że nadal panuje trend wzrostowy po kolejnym udanym teście linii trendu. Nastąpiło lekkie odbicie, które wybiło linię korekty (niebieska), może to być wstępna oznaka poprawy sytuacji czyli zakończenia ruchu korekcyjnego i powrotu do wzrostów.

pko d1

Na wykresie dziennym warto zwrócić uwagę na charakterystykę impulsów oraz korekt. Niebieskimi okręgami zaznaczyłem impulsy wzrostowe, są to silne sesje wzrostowe, po których następuje kilka słabszych sesji. Świece podczas spadków są niewielkie w porównaniu z siłą wzrostów. Zupełnie odwrotnie było podczas okresu spadków. Moim zdaniem daje to odpowiedź na pytanie czy ostatnie wzrosty są tylko korektą większego ruchu spadkowego czy jednak jest to już początek powrotu do długoterminowego trendu wzrostowego. Obraz techniczny wskazuje, że mamy do czynienia z powrotem do trendu.

Spółka ma szereg pozytywnych rekomendacji z ostatnich miesięcy, których ceny docelowe wahają się od 43 do nawet 57 zł.

Kupując akcje dzisiaj “załapiemy się” na dywidendę w wysokości 0,75 zł, której wypłata nastąpi już 3 października.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here