Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PKO Bank Polski jest największym i jednym z najstarszych banków w Polsce.

Spółka zyskała podczas poniedziałkowej sesji nieco ponad 2,5% przy standardowej wielkości obrotach. Była to ważna sesja dla spółki, gdyż w jej trakcie podano wyniki za trzeci kwartał. Zysk netto okazał się najwyższy od 4 lat. Patrząc przez pryzmat dobrych wyników, reakcja rynku była dość skromna. Prawdopodobnie rynek oczekiwał tak dobrych danych, stąd też zwyżka trwająca od początku października. Biorąc pod uwagę technikę, mamy wybity ważny opór, a po kilku dniach korekty pojawia się szansa na szybkie wskoczenie na nowe maksima. Obecnie kurs oscyluje w rejonie oporu przy 40 zł. Pokonanie tej bariery powinno skutkować dalszymi wzrostami w stronę szczytu z 2014 roku czyli okolic 44 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa Ambra jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spółka drożała wczoraj o 4,4% przy lekko podwyższonych obrotach. Silna reakcja wzrostowa, która trwała już od kilku dni miała związek z publikacją wyników za pierwszy kwartał przesuniętego roku obrotowego. Zgodnie z oczekiwaniami spółka zanotowała kolejny świetny okres, w którym poprawie uległo większość głównych danych. Zysk netto wzrósł o ponad 80%. Na wykresie widać, że od czerwca do października trwał ruch boczny. Obecnie po silnym wybiciu należy oczekiwać kontynuacji wzrostów. Spółka regularnie polepsza swoje wyniki, a także wypłaca solidne dywidendy, które w ostatnich 4 latach przekraczały 5%. Spółka może za jakiś czas otrzymać także dodatkowy impuls do wzrostów jakim byłoby rzekome zniesienie obowiązku banderolowania win w Polsce. Zmiana przepisów powinna wpłynąć na poprawę wyników, co także przełoży się na dalsze wzrosty cen akcji.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here