Naga MarketsPKO BP otworzył oddział w Łodzi - drugi wg projektu PKO KonceptPKO Bank Polski otworzył oddział w Łodzi w ramach projektu PKO Koncept, który oferuje doradztwo, sprzedaż, edukację i wsparcie w korzystaniu z kanałów zdalnych, podał bank. To druga placówka stworzona w ramach tego projektu po uruchomionym w 2020 r. oddziale na warszawskim Ursynowie.

InvestCuffs

PKO BP kontynuuje rozszerzanie swojej działalności

Bank podał, że od lat obserwuje trend odchodzenia klientów od tradycyjnych wizyt w oddziale na korzyść kanałów zdalnych – bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej oraz bankomatów i wpłatomatów, a pandemia ten trend jeszcze wzmocniła. Liczba unikalnych użytkowników aplikacji IKO w 2020 r. wyniosła 4,1 mln i była wyższa o 24% w skali roku. Ubiegły rok był kontynuacją transformacji sieci, w tym unowocześniania placówek, zmian w lokalizacji niektórych oddziałów na atrakcyjniejsze biznesowo oraz koncentracji na hybrydowym modelu obsługi.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Bank inwestuje w nowe formy oddziałów – koncepty, które spełniają wszystkie potrzeby klientów w jednym miejscu: doradztwo, sprzedaż, edukację i wsparcie w korzystaniu z kanałów zdalnych. Przykładem jest otwarty właśnie 19 Oddział w Łodzi” – czytamy w komunikacie.

Klient w jednym miejscu zapozna się z dostępnymi rozwiązaniami indywidualnymi, w tym hipotecznymi oraz rozwiązaniami dla firm. Na miejscu do dyspozycji klientów dostępny jest nowoczesny bankomat z funkcją wpłatomatu. Obsługa kasowa przestaje być główną funkcją oddziału – staje się jedną z kompleksowego pakietu usług. Przewidziano miejsca dla oczekujących, kącik dla dzieci oraz antresolę na spotkania biznesowe i transmisję eventów, podano także.

Oddział w Łodzi to druga placówka stworzona w ramach projektu PKO Koncept. Od czerwca 2020 roku na warszawskim Ursynowie funkcjonuje oddział 34. – nowoczesne, multibiznesowe centrum obsługi klienta.

Jak podkreślono, kluczowe w warszawskim oddziale są rozwiązania ekologiczne – wyposażenie przestrzeni w dużej części pochodzi z recyklingu, a do polityki paperless przekonali się wszyscy klienci placówki, również starsi.

“W oddziale koncentrujemy się nie tylko na standardowej obsłudze bankowej, ale przede wszystkim na edukacji klientów w zakresie kanałów zdalnych. Cała przestrzeń posiada charakter uniwersalny: jest w niej miejsce na spotkania klientów z doradcami, nowoczesne urządzenia samoobsługowe i ekrany oraz kameralne pokoje spotkań biznesowych. Stawiamy na technologie, które wspierają cyfryzację procesów oddziałowych i edukację klientów. Nawiązując do bogatej historii awangardy w łódzkiej sztuce połączyliśmy strefę obsługi i strefę spotkań z małą galerią, w której przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych młodzi artyści będą mogli prezentować swoje prace” – powiedział dyrektor departamentu sieci i wsparcia sprzedaży PKO BP Bartłomiej Wypchło, cytowany w komunikacie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here