Naga Marketslogotyp PKO Banku PolskiegoWIG_Banki traci dziś 2,17%, choć indeksy branżowe, które odnotowały zysk w trakcie dzisiejszej sesji można policzyć na palcach jednej ręki. Dom Maklerski mBanku w raporcie z 4 października zaleca przeważenie polskiego sektora bankowego oraz zmienia rekomendacje dla dwóch banków notowanych na GPW. 


“Po znaczącej przecenie indeksu WIG Banki widzimy obecnie 15 proc. potencjał wzrostu dla sektora. Uważamy, że sentyment do sektora wspierany będzie nie tylko przez wyśmienite wyniki, ale także przez otoczenie rosnących stóp procentowych nie tylko w Polsce, ale i w strefie Euro oraz USA” – czytamy w raporcie opublikowanym przed tygodniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy DM mBanku uważają, że pozytywne otoczenie gospodarcze wspierające wzrost kredytów i marżę odsetkową, atrakcyjna wycena, rosnące dywidendy oraz przyspieszająca konsolidacja powinny wspierać sentyment do sektora w kolejnych kwartałach.

W swoim najnowszym raporcie DM mBank poinformował o podniesieniu rekomendacji dla PKO BP do “akumuluj” oraz zmianie rekomendacji dla Millenium do “redukuj”. Cena docelowa dla PKO BP wynosi obecnie 47 złotych (poprzednio 38 zł), natomiast Millenium 8,4 złotych (poprzednio 7 zł).

Akcje PKO BP w opałach

Wykres PKO BP z zaznaczonym kanałem wzrostowym oraz nowym, prawdopodobnym kanałem spadkowym
źródło: TradingView

Dzisiejsza sesja na polskim parkiecie silnie wpłynęła na wycenę największych spółek notowanych na GPW. PKO BP spada poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego testując okolice poziomu 40,40.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here