Naga MarketsPKO BP opuszcza konsolidację. Celem minima z 2009 roku?Kurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,48%. Akcje taniały o 0,48 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 18,21 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,90 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

W kierunku 17 zł

Notowania spółki nie były w stanie oprzeć się trwającej panicznej wyprzedaży, związanej z wprowadzaniem w kolejnych krajach Europy częściowych lockdownów. Mocne spadki sektora bankowego w takim okresie nie zaskakują, gdyż te spółki od dłuższego czasu pozostawały pod dużą presją podaży.

Głównym powodem są ultra niskie stopy procentowe, które bezpośrednio i mocno zaniżają zyski banków. Na wykresie mamy wybicie dołem z pandemicznej konsolidacji. Niebawem cena sięgnie zapewne okolic 17 zł czyli minimów z poprzedniego kryzysu z 2008-2009 roku.

pko bp 30.10.2020
Notowania PKO BP 30.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Będzie odwołanie od decyzji UOKiK

W PKO Banku Polskim obowiązuje tabela kursowa dedykowana kredytom w CHF – ze spreadem wynoszącym 1% – od stycznia 2015 roku, czyli od momentu gwałtownego wzrostu kursu CHF. Bank zaciąga aktualny kurs rynkowy, uwzględnia spread i publikuje tabelę z aktualnym kursem, a jeśli nastąpi umocnienie lub osłabienie złotego względem waluty obcej (zmiana musi wynosić nie mniej niż 0,1%), następuje aktualizacja tabel, podało PKO BP, odnosząc się do dzisiejszej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Bank planuje wniesienie odwołania do sądu od decyzji UOKiK w sprawie kary dotyczącej klauzul spreadowych. Jak zaznaczono, postępowanie prezesa UOKiK w sprawie uznania za niedozwolone postanowień wzorca w umowach, aneksach do umów kredytowych i pożyczek hipotecznych waloryzowanych/indeksowanych/denominowanych do walut obcych zostało wszczęte w 2017 roku – pięć lat po zaprzestaniu przez bank udzielania kredytów walutowych. Obecnie kredyty walutowe stanowią, biorąc pod uwagę liczbę umów, 17% portfela kredytów hipotecznych, z czego 15% to kredyty w CHF.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here