Naga MarketsPKO BP odnotował znaczny spadek kursu po złożeniu rezygnacji prezesa bankuWtorkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie notowań kontraktów terminowych na WIG20. Sam indeks, mimo że przeważała liczba spółek wzrostowych, był pod wpływem silnego 7% spadku akcji PKOBP, dla których tak gwałtowana reakcja była powodowana informacją o złożeniu rezygnacji z pełnionej funkcji przez prezesa banku.

PKO BP odnotował wczoraj 7-procentowy spadek

Tylko i wyłącznie wpływ tych akcji na indeks wyniósł ok. -20 pkt., co trudno było skompensować zwyżkami innych spółek. Na wykresie 60-min kurs FW20 już podczas wcześniejszych notowań osiągnął teoretyczny poziom docelowy 2131 pkt. określony wsp. 1,618 z wcześniejszej korekty spadkowej, z wczorajszą sesją było kontynuowane obsunięcie kursu. Spadek został jednak powstrzymany przy poziomie lokalnego szczytu 2078 pkt. W pobliżu wczorajszego dołka przebiega też lekko wzrostowa linia wsparcia prowadzona po ostatnich minimach.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie dziennym po uprzedniej świecy zbliżonej kształtem do doji nagrobek pojawiła się świeca zbliżona do wisielca. Chociaż nie można jej uznać za potwierdzenie negatywnej wymowy wcześniejszej doji to jednak wraz z nią sygnalizuje osłabienie wzrostowego impetu. Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania cechowały spadki, miejscami niemałe, głównych indeksów. Z początkiem dnia jest obserwowane niewielkie odbicie kontraktów terminowych na główne indeksy amerykańskiego rynku akcji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o inflacji dla Niemiec i USA, która zwłaszcza w USA zaczyna przybierać na sile, wg prognoz może sięgnąć 3,6% r/r.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze gieldowe | akcje bml | prognozy giełdowe 2020 | kurs ropy naftowej | kurs usd |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here