Naga MarketsPKO BP odnotował największe spadki w indeksie WIG20 i stracił 3,5 proc.Powrotu inwestorów na GPW po długim weekendzie nie można uznać za udany. Wszystkie główne indeksy znalazły się pod kreską – WIG spadł -1,4%, WIG20 – 1,7%, mWIG40 -1,1%, a sWIG80 -0,7%. Wśród blue-chipów największe spadki zanotowały Allegro (-7,0%), JSW (-4,3%), Mercator (-3,5%) oraz PKO BP (- 3,5%).

PKO BP jednym z najsłabszych polskich blue chipów

Podobne nastroje panowały na innych rynkach europejskich (DAX spadł -2,5%, CAC -0,9%, a FTSE -0,7%) oraz w USA (S&P wzrósł 0,1%, ale Nasdaq stracił -1,9%). Nie było jednocześnie na rynkach żadnego istotnego wydarzenia, które mogłoby jednoznacznie tłumaczyć pogorszenie nastrojów. Z drugiej strony biorąc pod uwagę kwietniowe wzrosty na większości rynków (WIG20 5,1%, S&P 5,2%, DAX 0,9%), realizacja zysków nie powinna dziwić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w Polsce RPP podejmie decyzję dot. stóp procentowych, jednak rynek nie spodziewa się żadnych zmian. Poznamy także dane dot. PMI w strefie Euro oraz w USA. Ważnym wydarzeniem, które może wpłynąć na sektor bankowy, a tym samym na nastroje na warszawskiej GPW wydaje się także planowane na piątek posiedzenie sędziów Sądu Najwyższego dot. kredytów CHF. Dzisiaj z rana kontrakty terminowe na S&P 0,3% plusie.

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur pln stooq | kurs złoty | notowania kryptowalut | giełda nasdaq | bitcoin wiadomosci |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here