Naga MarketsPKO BP oczekuje 'bardzo dobrego' II kw. w sprzedaży kredytów hipotecznychPKO Bank Polski oczekuje, że II kwartał będzie “bardzo dobry” pod względem sprzedaży nowych kredytów hipotecznych, która w I kw. br. wyniosła 2,8 mld zł. W całym roku bank spodziewa się dwucyfrowego wzrostu hipotecznych kredytów złotowych i wysokiego, jednocyfrowego wzrostu w kredytach konsumpcyjnych, poinformowali przedstawiciele zarządu banku.

“Przewidujemy, że kredyty mieszkaniowe złotowe w tym roku będą rosły w tempie dwucyfrowym, z kolei kredyty konsumpcyjne będą rosły w takim wysokim, jednocyfrowym tempie” – powiedział wiceprezes PKO BP ds. finansowych Rafał Kozłowski podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank podał dziś, że nowa sprzedaż kredytów mieszkaniowych wyniosła 2,8 mld zł w I kw., zaś sprzedaż kredytów konsumpcyjnych wyniosła 3,2 mld zł.

Wolumen kredytów konsumpcyjnych wyniósł 30,6 mld zł na koniec I kw., wolumen kredytów mieszkaniowych w walucie lokalnej wyniósł 94,4 mld zł, zaś kredytów mieszkaniowych FX – 17,7 mld zł.

W lutym bank zwiększył dostępność kredytów hipotecznych poprzez powiększenie parametru LTV do 90%, co przełożyło się na dodatkowy wzrost sprzedaży kredytów.

“W lutym podejmowaliśmy pierwszą decyzję o poluzowaniu parametrów LtV, kolejne poluzowanie następowało w kwietniu. Konsekwencją tego jest dobry wzrost kredytów hipotecznych w I kwartale – to jest 8% w I kw., 2,8 mld zł sprzedanych. Szczególnie istotna jest ta dynamika w drugiej części miesiąca, kiedy już ten wzrost wniosków, które przyjmowaliśmy przekładał się już na podpisane umowy” – wyjaśnił dyrektor Szymon Wałach.

“Należy się spodziewać, że drugi kwartał będzie bardzo dobrym kwartałem” – dodał.

Jak zaznaczył, bank zanotował też wyraźną poprawę, jeśli chodzi o dosprzedaż produktów powiązanych z kredytami hipotecznymi, w szczególności ubezpieczeń.

invest

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen notowania | kurs dolara | jak handlować funtem | theppro co to | pzu notowania | kurs lotos | kurs pge |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here