Naga MarketsFilia PKO BPKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,39%. Akcje drożały o 1,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 32,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,19 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 32,35 zł. Od połowy ubiegłego roku trend spadkowy sięga już 30%.


Nowe, kilkuletnie minima

Panika wirusowa, która zawitała niedawno na nasz parkiet, doprowadziła do solidnej przeceny, która dotknęła także sektor bankowy. Ten nie cieszy się pozytywnym sentymentem inwestorów już o dłuższego czasu. Jedną z przyczyn były niekorzystne dla banków wyroki TSUE w sprawach kredytów frankowych. W tym cele wiele spółek musiało utworzyć rezerwy obciążające wyniki finansowe. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena przełamała poziom poprzedniego dołka, a szerszy trend od kilu lat jest spadkowy, a najbliższe kluczowe wsparcie mamy w rejonie 28 zł. Jeżeli panika nie ustąpi, wydaje się, że ten poziom zostanie dość szybko przetestowany.

pko bp 3.03.2020
Notowania PKO BP 3.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe Konto za Zero

PKO Bank Polski wprowadził od 1 marca Konto za Zero, umożliwiające m.in. bezprowizyjną wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów: BLIK-iem – w Polsce, kartą – za granicą oraz w bankomatach PKO BP w kraju. Karty wydawane do nowego PKO Konta za Zero mają funkcję wielowalutową, dzięki której można płacić w walutach obcych bezpośrednio z posiadanego rachunku walutowego w banku. Funkcja wielowalutowa jest dostępna dla 10 walut, w których rachunki można podłączyć jednocześnie do jednej karty wydanej do konta. Jak w przypadku wszystkich kont PKO BP, klienci mają dostęp do aplikacji mobilnej oraz bankowości elektronicznej z szerokim zakresem usług, w tym e-administracji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here