Naga MarketsPKO BP nadal w układzie bocznym. Bank zajmie się obsługą pożyczek z PFRKurs akcji największego polskiego banku, spółki PKO BP rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,89%. Akcje drożały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 23,79 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,60 zł. Odbicia rozpoczęte po wybuchu pandemii w połowie marca sięga w szczytowym punkcie ponad 25%.

  • PKO BP obsłuży tarczę finansową
  • Kurs nadal w konsolidacji jednak z próbami wzrostu

Kolejny atak na opór?

Po pogorszeniu globalnych nastrojów w pierwszych sesjach czerwca, druga połowa miesiąca przynosi pozytywny zwrot na północ. Sentyment na globalnych rybkach akcji przekłada się także na nasz sektor bankowy. Na akcjach PKO BP zauważamy zwrot na północ i być może koleją próbę zaatakowania kluczowego oporu w rejonie 24,50 zł. Teoretycznie, nie ma powodów do wzrostów, gdyż po serii obniżek stóp procentowych, kolejne raporty kwartalne nie pokażą mocnych wyników.

Z drugiej strony, wszystko to jest już w cenach, a spółka ma za sobą naprawdę sporą przecenę. Możliwe więc, że z opóźnieniem, ale także na bankach zacznie być zauważalna gra pod gospodarcze odbicie po pandemii. Aby tak się stało potrzeba wybicia wspomnianego oporu.

pko bp 24.06.2020
Notowania PKO BP 24.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bank obsłuży pożyczki w ramach tarczy finansowej

PKO Bank Polski w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju będzie obsługiwał pożyczki dla dużych firm jako jedyny bank, podał PKO BP. Bank zajmie się prowadzeniem rachunków przeznaczonych do wypłaty środków przyznanych w ramach programu, rejestracją i monitoringiem pożyczki oraz zabezpieczeń, jak również obsługą operacyjną.

Dostępne instrumenty finansowe w ramach tarczy finansowej PFR dla dużych firm obejmują: preferencyjnie oprocentowane pożyczki płynnościowe, których celem jest zabezpieczenie płynności przedsiębiorstw -udzielane na okres do 4 lat do wartości 1 mld zł; pożyczki preferencyjne będące rekompensatą strat spowodowanych restrykcjami sanitarnymi związanymi z COVID19 z elementem wsparcia płynności – udzielane na okres do 4 lat do kwoty 750 mln zł, z możliwością umorzenia do 75%. Całkowita wartość tarczy finansowej PFR dla dużych firm to 25 mld zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here